Od poniedziałku w Margoninie działa podstacja Pogotowia Ratunkowego.

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński odwiedził gminę Margonin

Przy ulicy Polnej w Margoninie stacjonuje trzecia karetka ratunkowa, zgodę na to wydał wojewoda Michał Zieliński

Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński odwiedził gminę Margonin - była to jego pierwsza wizyta jako wojewody. Wraz z burmistrzem Januszem Piechockim oglądali postęp prac przy budowie podstacji Pogotowia Ratunkowego, która od poniedziałku 12 kwietnia działa przy ulicy Polnej w Margoninie.

Wojewoda Michał Zieliński w związku z trudną sytuacją związaną z epidemią COVID-19 zezwolił na uruchomienie na terenie powiatu chodzieskiego trzeciej karetki Zespołu Ratownictwa Medycznego, aby wspomóc dwa dotychczasowe zespoły wyjazdowe. W trakcie wizyty na terenie obiektów, gdzie powstała podstacja, dyrektor szpitala w Chodzieży Krzysztof Szplit w rozmowie z wojewodą poruszył temat wsparcia placówki w pilnym zakupie przyłóżkowego rentgenu, który jest niezbędny do diagnozy pacjentów przebywających na oddziale covidowym. Dotychczasowe stare urządzenie uległo awarii. Wojewoda zapewnił o wsparciu tego projektu.

Burmistrz Piechocki zapoznał też wojewodę z budynkami nowoczesnych przychodni lekarskich POZ, jakie gmina za ponad milion złotych przystosowała to roli udzielania świadczeń zdrowotnych i przeprowadzania szczepień.

UM Margonin

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Dodaj ogłoszenie