Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Budzyniu

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Udostępnij:
Tłumy podczas obchodów Święta Konstytucji w Budzyniu

We wtorek 3 maja w Budzyniu uczczono 331 rocznicę uchwalenia konstytucji.
Najpierw barwny korowód przeszedł spod Gminnego Ośrodka Kultury do kościoła św. Andrzeja, gdzie odprawiono Mszę św. w intencji ojczyzny.

Po mszy władze, delegacje i mieszkańcy przeszli pod pomnik, gdzie złożono wiązanki kwiatów od władz gminnych i powiatowych, przedstawicieli Szkoły Podstawowej z Budzynia i z Wyszyn, budzyńskiego przedszkola, Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, Bractwa Kurkowego, Straży Pożarnych z całej gminy, Komendy Powiatowej PSP Chodzież, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Banku Spółdzielczego z Budzynia i osoby prywatne, a na zakończenie wypuszczono biało-czerwone baloniki.

W uroczystości uczestniczyły dzieci z zespołu Tolija z kierowniczką artystyczną Renata Lis i uczniowie SP Budzyń w strojach z epoki króla Poniatowskiego z Izby Muzealnej Hanny Danielewicz, podczas uroczystości przygrywała Budzyńska Orkiestra Dęta pod batutą Wiesława Pawlaka. Całość prowadził dyrektor GOK Marek Bocheński.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Budzynia wystąpili w koszulkach promujących szkołę.

Dyrekcja szkoły wpadła na pomysł, aby zainicjować akcje zakupu koszulek z logo szkoły identyfikujących uczniów z ich szkołą, czyli szkołą z pięknymi tradycjami. Opracowany i zatwierdzony projekt został przedstawiony wykonawcy. Rada Rodziców dokonała zakupu 15 sztuk, które będą służyły uczniom podczas wyjazdów na konkursy, olimpiady, itp. Klasowi przedstawiciele Rady Rodziców angażują się w zakup poprzez zbieranie zamówień od uczniów ze swoich zespołów klasowych. Zakup koszulek jest nieobowiązkowy i finansowany przez samych rodziców. Mamy nadzieję, że akcja zakończy się sukcesem i przyszłościowo będziemy mogli poszerzyć ofertę koszulek z logo szkoły dla uczniów z kl. 1-8 o inne kolory, a także o bluzy na sezon jesienno zimowy

- powiedziała Małgorzata Słowińska z SP Budzyń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Witold Waszczykowski o stałej obecności armii USA w Polsce

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie