Margonin: Nowe komputery dla szkół. Ułatwią prowadzenie zdalnego nauczania

Redakcja
UMiG Margonin
Szkoły w gminie Margonin otrzymały nowe laptopy, które trafią do nauczycieli pracujących z młodzieżą na platformach zdalnego nauczania. "Tradycyjne" lekcje mają zostać wznowione dopiero po Wielkanocy

Dzięki projektowi "Podnoszenie kompetencji cyfrowych mieszkańców gminy Margonin", szkoły z terenu gminy wzbogaciły się o 24 nowe laptopy. Jak informuje urząd w Margoninie, otrzymany sprzęt trafi do nauczycieli pracujących z młodzieżą na platformach zdalnego nauczania.

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii (ogłoszono go w dniu 20 marca 2020 r.), szkoły mają pozostać zamknięte aż do Wielkanocy. W tym czasie nie będą się w nich odbywały lekcje. Nauczyciele mają jednak prowadzić nauczanie w sposób zdalny.

Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, za organizację kształcenia na odległość będą odpowiadali dyrektorzy szkół. Muszą
oni powiadomić rodziców o tym, w jaki sposób będzie zorganizowana nauka. Będą też ustalać z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in. takie kwestie, jak równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia.

Wcześniej placówki oświatowe w całym kraju miały być zamknięte do 25 marca. Przerwa została jednak przedłużona do świąt. Dotyczy ona również żłobków, klubów dziecięcych i uczelni.

Sama przerwa świąteczna, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019-2020, będzie trwała od 9 do 14 kwietnia.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie