Kamil Nowak z Margonina Mistrzem Świata Juniorów w karate Fudokan

ANK
Kamil Nowak z Margonina Mistrzem Świata Juniorów w karate Fudokan margonin.pl
Kamil Nowak z Margonina zdobył złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów w karate Fudokan. To duży sukces margonińskiego zawodnika, który na co dzień reprezentuje klub Tiger Do-Shotokan w Wągrowcu

Kamil Nowak z Margonina zdobył złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów w karate Fudokan. Zawody odbyły się w Wałczu, a Kamil startował w nich jako członek Kadry Polski.

Nasz zawodnik wziął udział w dwóch konkurencjach: Kumite indywidualne SHOBU IPPON ROTATION - którą wygrał, oraz Kumite Drużynowe Juniorów, w której wspólnie z Szymonem Borowskim (Gotsu Kościan) i Kamilem Szalewskim (Satori Leszno) również wywalczył złoty medal.

- Ciężka praca, kontuzje, krew i pot pozwalają spełniać nawet najśmielsze marzenia. Chwila w której słyszy się Mazurka Dąbrowskiego stojąc na najwyższym stopniu podium jest nagrodą za lata pracy i wyrzeczeń - mówił po zakończeniu zawodów.

Dodajmy, że Kamil Nowak jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu i reprezentuje Wągrowiecki Klub Karate Tiger Do-Shotokan. W przygotowaniu do startu w Wałczu oprócz macierzystego klubu wspierał go również sponsor - Roman Hoffmann z Budzynia.