Hokej: Siekiera Szamocin zdobyła puchar prezydenta Piły

MH
archiwum
Siekiera Szamocin po raz drugi z rzędu zwyciężyła w finale pilskiej ligi hokeja. W zaciętym meczu z Lodołamaczami z Wałcza, szamocińscy zawodnicy wywalczyli puchar prezydenta Piły

Już po raz drugi z rzędu, okazały puchar przechodni prezydenta miasta Piły trafił do hokeistów Siekiery Drewpol Szamocin. W finale pilskiej ligi hokeja, zawodnicy z Szamocina spotkali się z wałeckim zespołem Lodołamacze. Piękna oprawa meczu finałowego, na którym zgromadzili się nie tylko kibice, ale również przedstawiciele gazet i lokalnej telewizji, robiła duże wrażenie. Zawodnicy obu drużyn mogli poczuć się przez chwilę jak na lodowiskach NHL.

Mecz od samego początku był prowadzony w szybkim tempie, a kije i bandy trzeszczały podczas walki o krążek. Już po pierwszej tercji było wiadomo, że w zmaganiach o zwycięstwo Siekiera Szamocin nie będzie mieć łatwego zadania. Pierwszy gol dla szamocinian został zdobyty po strzale Adama Marczyńskiego, natomiast kolejne trafienie należało do najlepszego zawodnika z Szamocina - Marka "Zielana" Zielińskiego, który silnym strzałem z dystansu przebił się pomiędzy parkanami bramkarza z Wałcza. Z kolei wynik końcowy pierwszej tercji ustalił najlepszy zawodnik Wałcza - Patryk Makaroński.

Druga tercja rozpoczęła się wynikiem 2:1 i już po wznowieniu, które wygrał Maciej Szulc, po raz kolejny trafił "Zielan". Ta część zawodów była zdecydowanie lepsza dla Szamocina, który na stratę dwóch bramek odpowiedział jeszcze trzykrotnie, a autorem wszystkich trafień był kapitan Siekiery, Maciej Szulc. Z kolei trzecia tercja szybko pokazała, że to jeszcze nie koniec rywalizacji. Gdy wynik 6:3 zmienił się na 6:5 wśród naszych zawodników zrobiło się trochę nerwowo, ale na szczęście dla Siekiery Drewpol, ostatnią bramkę zdobył Mirosław Marczyński ustalając wynik na 7:5 i zapewniając szamocińskiej drużynie zwycięstwo.

Chodzież.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (67) 281 24 67