CHODZIEŻ - W kolejnym Biegu Grzymalitów, wystartowało ponad tysiąc osób

Mieczysław Hołubowski
W zawodach uczestniczyło sporo młodzieży
W zawodach uczestniczyło sporo młodzieży Mieczysław Hołubowski
W Chodzieży tradycyjnie już w trzecią sobotę maja odbył się XXVII Ogólnopolski Bieg Grzymalitów. Na starcie stanęło 1215 zawodniczek i zawodników z całej Polski.

Trzeba dodać, że na tę wysoką frekwencję miał wpływ start dużej liczby dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych. W zawodach uczestniczyło także 36 gimnazjalistów z Nottuln .
Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chodzieży.
Start nastąpił z ulicy przy boisku sportowym „Orlik”, a meta znajdowała się przy pływalni Delfin. Trasa biegu głównego liczyła 5,1km i przebiegała wokół jeziora Miejskiego w Chodzieży.
Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Marzena Kłuczyńska z AZS Poznań z czasem 19:32. Najlepszą naszą zawodniczką była Monika Kamińska, która na mecie w ogólnej klasyfikacji była czwarta z czasem 21:42. Najlepszą zawodniczką z No-ttuln została Elisabeth Klein, która zajęła 66 miejsce.
Wśród mężczyzn zwyciężył Piotr Dziuba z klubu Maratończyk w Okonku, trasę pokonał w czasie 17:17.
– Trudno się biegło, na trasie biegu było błoto, ale jestem bardzo zadowolony z organizacji i mojego wyniku na mecie – powiedział Piotr Dzioba.
Kolejny raz bardzo dobrze spisał się Paweł Stefaniak reprezentujący klub Tazar Chodzież, który wywalczył 5 miejsce z czasem 19:20. I choć pobiegł o jedną sekundę gorzej niż w ubiegłym roku, to jednak zajął wyższe miejsce i znów był najlepszy z wszystkich uczestniczących zawodników z Chodzieży i okolicy.
– Ciężko się biegło. Przed biegiem w czwartek i piątek byłem chory, to i tak dobrze wypadłem – mówił zadowolony Paweł Stefaniak.
Najlepszym zawodnikiem z Nottuln został Tobias Kueper, który na mecie był 47 w czasie 23:15.
Oto najlepsze miejsca naszych zawodniczek: kategoria 2002 – 2001 – 1 miejsce Zuzanna Federkiewicz, 2 miejsce Joanna Kmiotek, 3 miejsce Sylwana Piechocka; wszystkie z Chodzieży.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani