Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chodzież:Trwa rozbudowa Szpitala Powiatowego. Nowe skrzydło robi wrażenie!

ChodzieżNM
Rozbudowa szpitala postępuje zgodnie z planem. Nowy oddział powinien ruszyć w maju

Nowe skrzydło Szpitala Powiatowego w Chodzieży, które powstaje od strony ulicy Bosej, jest coraz bliżej ukończenia! Budynek został otynkowany, zamontowano w nim dachy i okna oraz dobudowano łącznik z sąsiednim oddziałem położniczym.

Sama siedziba „położnictwa” także została odnowiona z zewnątrz, a na początku stycznia trwały jeszcze prace w jej wnętrzach. Wcześniej - przypomnijmy - na chodzieskiej „porodówce” remont przeszło 6 sal dla mam i noworodków. Pacjentki i ich pociechy mogą już z nich korzystać.

Rozbudowa szpitala odbywa się w ramach projektu z Funduszu Norweskiego, z którego lecznica otrzymała 4,8 miliona złotych dofinansowania. Do nowego skrzydła o powierzchni ponad 800 metrów kwadratowych przeniesiony zostanie oddział rehabilitacyjny z Szamocina.

Cały program zakłada zorganizowanie kompleksowej pomocy osobom starszym i niesamodzielnym. Wszystko ma kosztować ponad 6 milionów złotych.

Dzięki rozbudowie, szpital będzie mógł realizować wszystkie świadczenia rehabilitacyjne w jednej lokalizacji. Nowy oddział ma być nowocześniejszy, ale także większy od szamocińskiego. Chorzy otrzymają do dyspozycji dwuosobowe sale z tzw. węzłem sanitarnym. Cały budynek ma też zostać przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projekt przewiduje także zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz wdrożenie systemu teleopieki - czyli konsultacji z fizjoterapeutami za pomocą komunikatora internetowego. Warto dodać, że ten ostatni został uruchomiony już na początku minionego roku. Aby skorzystać z usługi teleopieki i uzyskać poradę bez wychodzenia z domu, należy wejść na stronę: tele.szpitalchodziez.pl i zarejestrować konto, podając swój numer PESEL. Później wystarczy się już tylko zalogować.

Pacjenci, wymagający bezpośredniej pomocy fizjoterapeutycznej i kontynuacji ćwiczeń, rozpoczętych wcześniej w oddziale rehabilitacji lub Zakładzie Przyrodoleczniczym, mogą korzystać z wizyt domowych. Wizyty domowe fizjoterapeutów odbywają się również u osób, spełniających kryteria programu - starszych i niesamodzielnych.

Ponadto za pieniądze z Funduszu Norweskiego zorganizowano szkolenia dla szpitalnego personelu - pielęgniarek, fizjoterapeutów i lekarzy. Nie brakowało też działań profilaktycznych: wydano m.in. specjalne broszury z instrukcjami ćwiczeń dla pacjentów po wszczepieniu endoprotez, a na stoiskach podczas ubiegłorocznych imprez plenerowych, pracownicy szpitala udzielali mieszkańcom porad dotyczących zdrowia.

Przewidywany termin zakończenia projektu to pierwszy kwartał bieżącego roku, natomiast nowy oddział rehabilitacji powinien zostać uruchomiony w maju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto