Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży promuje rzemiosło w szkołach (ZDJĘCIA)

Redakcja
Przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych w Chodzieży odwiedzają szkoły i zachęcają uczniów do nauki rzemiosła

Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży stara się na wiele sposobów zachęcać młodzież do nauki rzemiosła. Tegoroczne działania związane z promocją zawodów rzemieślniczych rozpoczęto podczas Powiatowych Prezentacji Edukacyjnych, które odbyły się 14 lutego 2020 roku. W ich trakcie w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego dostępne było stoisko cechu, na którym uczniowie klas ósmych mieli możliwość zapoznania się z ofertą kształcenia branżowego. Odwiedzającym stoisko rozdawano ulotki, a z zainteresowanymi uczniami przeprowadzono rozmowy indywidualne.

Obecnie przedstawiciele cechu odwiedzają szkoły podstawowe i to tam spotykają się z młodzieżą. Serię spotkań rozpoczęto od wizyty w Szkole Podstawowej w Lipiej Górze. Miała ona miejsce 17 lutego.

-  Wraz z przedstawicielem Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile mieliśmy możliwość zaprezentowania szeregu możliwości, jakie daje kształcenie się w dualnym systemie nauczania – relacjonują przedstawiciele chodzieskiego cechu.

Kolejne spotkanie odbyło się w dniu 21 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Chodzieży. Zaprezentowano na nim film o zawodach rzemieślniczych i zachęcano młodzież do kształcenia się w szkołach branżowych.

Członkowie cechu udali się też Społecznej Szkoły Św. Barbary w Chodzieży, Szkoły Podstawowej w Budzyniu, Szkoły Podstawowej w Lipinach, Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży i "Dobrej Szkoły" w Ratajach. Uczniowie zadawali im sporo pytań i wykazywali duże zainteresowanie nauką, opartą o kształcenie branżowe i zawodowe.

Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży promuje rzemiosło w szkoła...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie