Akcja budzyńskich krwiodawców i szczepienia przeciw Covid-19

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Udostępnij:
Dwie akcje w Budzyniu

W ubiegłym tygodniu w Budzyniu Urząd Miasta i Gminy wraz z Budzyńskim Stowarzyszeniem Honorowych Dawców i Ochotniczą Strażą Pożarną z Podstolic organizowali dwie akcje: oddawania krwi i szczepienie przeciw covid-19.

W Gminnym Ośrodku Kultury Budzyńskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi zorganizowało akcję oddawania krwi, koordynowane przez Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy. Do akcji zgłosiło się 30 honorowych dawców krwi i oddano 13,5 litra krwi.

151 osób zaszczepiło się w mobilnym punkcie szczepień przy Gminnym Ośrodku Kultury w Budzyniu. W poniedziałek 13 września br. z możliwości zaszczepienia w plenerze skorzystały 103 osoby, natomiast we wtorek 14 września br. frekwencja wyniosła 48 osób.

W akcji szczepień mogły uczestniczyć wszystkie osoby dorosłe. Na szczepienie nie trzeba było się rejestrować – wystarczyło wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem. Szczepienia wykonywane były przez kadrę medyczną Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przechodził standardową kwalifikację.

Podczas akcji osoby, które się zaszczepiły mogły wziąć udział w Gminnej Loterii Szczepionkowej, w której można było wygrać rower. Warunkiem było wypełnienie prostego zgłoszenia i złożenie go do specjalnej urny, dodatkowo Budzyńskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przekazało na ten cel nagrody ufundowane przez sponsorów.

Łącznie do udziału w loterii szczepionkowej zgłosiło się 125 osób.  14 września br. o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się komisyjne losowanie nagród w ramach Gminnej Loterii Szczepionkowej. Wszyscy zwycięzcy zostali poinformowani o uzyskanej nagrodzie, natomiast 15 wrześnie w Urzędzie Miasta i Gminy Budzyń odbyło się oficjalnie wręczenie nagród. 

Władze samorządowe dziękują wszystkim zaangażowanym w akcję. Szczególne podziękowania należą się Budzyńskiemu Stowarzyszeniu Honorowych Dawców Krwi oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Podstolice za wsparcie i pomoc w organizacji mobilnego punktu szczepień. Razem jesteśmy silniejsi!

Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

Wideo

Materiał oryginalny: Akcja budzyńskich krwiodawców i szczepienia przeciw Covid-19 - Chodzież Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie