Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
Miasto Strzelce Opolskie ulice: Adama Asnyka, Andrzeja Struga, Arki Bożka, Bolesława Chrobrego; Bolesława Prusa; Budowlanych, Dębowa, Dworcowa; Elizy Orzeszkowej, Fryderyka Chopina, Grunwaldzka, Henryka Sienkiewicza, Hugo Kołłątaja, Jana Rychla, Jankowskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Jemielnicka, Jordanowska, Juliusza Ligonia, Karola Miarki, Krakowska, Księdza Józefa Wajdy, Księdza Karola Lange, Kupiecka, Ludowa, Marii Konopnickiej, Marka Prawego, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Opolska nr nieparzyste od 1 do 7, Parafialna, Parkowa, Plac Mikołaja Kopernika, Plac Stefana Żeromskiego, Plac Targowy, Powstańców Śląskich, Rynek, Skalna, Moniuszki, Strażacka, Tadeusza Kościuszki, Wałowa, Władysława Broniewskiego, Wojska Polskiego, Zakładowa, Zamkowa, Zielona, Żwirki i Wigury. Sołectwa miejskie: Adamowice, Farska Kolonia, Mokre Łany Sołectwo Szczepanek
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
3
Stefan Kazimierz Kotlarek
20
(0,70%)
-
1
Ludmiła Starzec
67
(2,35%)
-
2
Tadeusz Karol Biegański
72
(2,52%)
-
4
Kazimierz Zajcew
12
(0,42%)
-
5
Agnieszka Zalewska
38
(1,33%)
-
6
Tadeusz Jan Zintkiewicz
11
(0,39%)
-
7
Natalia Elżbieta Burdzy
5
(0,18%)
-
8
Krzysztof Jan Koniecko
18
(0,63%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Andrzej Grzegorz Porębny
287
(10,05%)
-
6
Magdalena Anna Małycha
27
(0,95%)
-
7
Karolina Patrycja Zabłocka
27
(0,95%)
-
3
Paweł Gumienny
36
(1,26%)
-
2
Teresa Krawiec
129
(4,52%)
-
5
Adam Krzysztof Kiwka
60
(2,10%)
-
4
Adam Antoniszyn
51
(1,79%)
-
8
Sylwester Michał Płuciennik
26
(0,91%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Jan Chabraszewski
302
(10,57%)
-
6
Kamila Kołodziej
35
(1,23%)
-
4
Małgorzata Brekier
2
(0,07%)
-
2
Krzysztof Piotr Klimek
45
(1,58%)
-
3
Jadwiga Maria Kokot
30
(1,05%)
-
5
Michał Tworek
20
(0,70%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA STRZELECKA
-
5
Krystyna Joanna Jendrzejek
30
(1,05%)
-
4
Grzegorz Płatek
43
(1,51%)
-
3
Marek Tadeusz Zarębski
159
(5,57%)
-
2
Agnieszka Knopik
118
(4,13%)
-
1
Irena Urszula Kaczmarek
371
(12,99%)
-
6
Marcin Jerzy Rękawek
167
(5,85%)
-
7
Stanisław Trzeciak
105
(3,68%)
-
8
Ryszard Józef Becella
51
(1,79%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA
-
4
Joachim Michał Glinka
19
(0,67%)
-
3
Norbert Paweł Cedzich
73
(2,56%)
-
1
Henryk Wilhelm Rudner
230
(8,05%)
-
5
Katarzyna Elżbieta Jokiel
15
(0,53%)
-
6
Kornel Antoni Pszowski
7
(0,25%)
-
2
Roman Wiktor Bem
81
(2,84%)
-
7
Dorota Teresa Gregor
20
(0,70%)
-
8
Joanna Schäfer
47
(1,65%)
Okręg 2
Miasto Strzelce Opolskie ulice: Agatowa, Blokowa, Bocznicowa, Bolesława Krzywoustego, Brzozowa, Bursztynowa, Fabryczna, Gogolińska, Henryka Pobożnego, Jarzębowa, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Klonowa, Księcia Alberta, Mieszka I, Młyńska, Nefrytowa, Ogrodowa, Opolska od nr 13A do końca, Osiedle, Osiedle Piastów Śląskich, Rubinowa, Sosnowa, Strzelców Bytomskich, Topazowa, Topolowa, Władysława Łokietka, Wrzosowa. Sołectwa miejskie: Nowa Wieś, Suche Łany.
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
3
Andrzej Tadeusz Kmiotek
40
(1,13%)
-
1
Tadeusz Koteluk
348
(9,81%)
-
2
Krystyna Nurek
35
(0,99%)
-
4
Rafał Domeredzki
72
(2,03%)
-
5
Barbara Dorota Świerad
23
(0,65%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
5
Bogusław Adam Barłóg
76
(2,14%)
-
1
Bogdan Zdzisław Małycha
209
(5,89%)
-
2
Jerzy Mieczysław Korwin Małaczyński
100
(2,82%)
-
6
Janusz Tkacz
56
(1,58%)
-
7
Romana Beata Romanowicz
99
(2,79%)
-
4
Krzysztof Orłowski
42
(1,18%)
-
8
Elżbieta Grażyna Biernat
124
(3,49%)
-
3
Teresa Krystyna Solecka
104
(2,93%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
5
Krystyna Urszula Neznal
18
(0,51%)
-
2
Czesław Droździk
23
(0,65%)
-
3
Mariola Kazimiera Kubacka
43
(1,21%)
-
1
Piotr Pospiszyl
313
(8,82%)
-
4
Wojciech Szymon Musiał
28
(0,79%)
-
6
Małgorzata Maria Musiał
25
(0,70%)
-
8
Kazimierz Krapa
36
(1,01%)
-
7
Grażyna Zwiech
51
(1,44%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA STRZELECKA
-
4
Tomasz Krzysztof Morawski
57
(1,61%)
-
9
Antoni Karecki
155
(4,37%)
-
8
Henryk Lesław Walczak
104
(2,93%)
-
1
Tadeusz Franciszek Goc
325
(9,16%)
-
2
Danuta Marianna Urbaniak
181
(5,10%)
-
5
Danuta Foryt
236
(6,65%)
-
6
Salomea Luiza Gaworska
39
(1,10%)
-
3
Kamil Grzechnik
53
(1,49%)
-
7
Grażyna Maria Glapiak
98
(2,76%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA
-
4
Helena Małgorzata Burczek
24
(0,68%)
-
6
Marcin Eugeniusz Polok
22
(0,62%)
-
1
Małgorzata Franciszka Płaszczyk-Waligórska
114
(3,21%)
-
2
Arnold Józef Kozioł
202
(5,69%)
-
5
Jacek Ireneusz Kosubek
12
(0,34%)
-
3
Rudolf Stefan Ploch
24
(0,68%)
-
7
Patryk Józef Foik
38
(1,07%)
Okręg 3
Sołectwa: Błotnica Strzelecka, Brzezina, Dziewkowice, Grodzisko, Jędrynie, Kadłub-Piec, Kadłub-Wieś, Kalinowice, Kalinów, Ligota Dolna, Ligota Górna, Niwki, Osiek, Płużnica Wielka, Rozmierka, Rozmierz, Rożniątów, Sucha, Szymiszów-Osiedle, Szymiszów-Wieś, Warmątowice.
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
2
Aleksandra Marta Wolny
24
(0,61%)
-
3
Radosław Koteluk
21
(0,54%)
-
1
Józef Kowalczyk
45
(1,15%)
-
4
Romana Idczak-Krzywelska
1
(0,03%)
-
5
Marta Szopa
14
(0,36%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Henryk Tadeusz Siromski
140
(3,57%)
-
1
Irena Jadwiga Jackowska
119
(3,03%)
-
3
Katarzyna Piontek
63
(1,61%)
-
4
Marian Janikowski
14
(0,36%)
-
5
Sylwester Krzysztof Nowak
12
(0,31%)
-
6
Gabriela Agata Deja
30
(0,77%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
4
Jadwiga Katarzyna Cielma
14
(0,36%)
-
2
Anna Lucyna Chruścicka
36
(0,92%)
-
1
Oskar Jan Chabraszewski
255
(6,50%)
-
5
Tomasz Jan Dombrowski
24
(0,61%)
-
3
Arkadiusz Piotr Drabik
14
(0,36%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA STRZELECKA
-
3
Bernard Józef Kusidło
182
(4,64%)
-
8
Henryk Leon Skowronek
562
(14,33%)
-
2
Adam Piotr Pastuch
128
(3,26%)
-
4
Alicja Anna Szaforz-Gabor
72
(1,84%)
-
10
Barbara Grażyna Feluks
151
(3,85%)
-
1
Gabriela Zofia Puzik
217
(5,53%)
-
6
Bogusław Michał Farion
170
(4,34%)
-
7
Anna Małgorzata Dudziec
81
(2,07%)
-
5
Pelagia Krystyna Ochwat
365
(9,31%)
-
9
Andrzej Wnękowicz
40
(1,02%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA
-
2
Zofia Elżbieta Habasz
191
(4,87%)
-
5
Teresa Szopa
172
(4,39%)
-
1
Karol Franciszek Bischoff
184
(4,69%)
-
4
Krzysztof Michał Szłapa
112
(2,86%)
-
7
Henryk Andrzej Pelka
39
(0,99%)
-
9
Leopold Grzegorz Tumidajewicz
60
(1,53%)
-
3
Krystyna Teresa Kocur
158
(4,03%)
-
8
Anita Barbara Golombek
29
(0,74%)
-
10
Sylwia Maria Czajka
83
(2,12%)
-
6
Kinga Anna Chudala
99
(2,52%)