Super atmosfera podczas IV Budzyńskiej Dziesiątki cz. VI

Na dystansie 10 km. wygrał Adrian Przybył z Iławay 32.19, drugi był Marcin Palicki z Wysokiej 33.06, a trzeci był Norbert Zodrow z Chodzieży 34.04.

W niedzielę 21 kwietnia odbył się bieg uliczny IV Budzyńska Dziesiątka na starcie którego stanęło prawie 300 zawodników. Organizatorem była Gmina Budzyń, Gminny Ośrodek Kultury i grupa biegaczy Budzyńskie Dziki.

Zawody były podzielone na kilka biegów, na 10 km, 5 km i biegi dla dzieci. Biegacze startujący na 10 i 5 km startowali razem ze stadionu na ulicę Piłsudskiego, przez os. Cechowe, ulicę Leśną, Chodzieską, Rynkową, deptakiem do Bugaje, Dworcową, Chodzieską i Piłsudskiego do stadionu.

Wśród pań najlepsza była Monika Stachowska z Piły z czasem 35.40, druga była Iwona Zydorczak z Suchego Lasu z czasem 38.39, a trzecia Natalia Kokot z Rogoźna z czasem 39.43.

Wśród mieszkańców powiatu chodzieskiego najszybszy okazał się Norbert Zodrów z Chodzieży, drugi był Patryk Szulc z Rudek, a trzeci Krystian Kucner z Szamocina.
Wśród kobiet najszybszą z powiatu chodzieskiego okazała się Alicja Dziemińska z Szamocina, druga była Angelika Wachowicz z Chodzieży, a trzeci Aleksandra Dubert z Laskowa.

Na dystansie 5 kilometrów zwyciężył Krzysztof Szymanowski z Wyskość z czasem 16.08, drugi był Rafała Stachowski z Piły, a trzeci Marcin Fehlau z Chomęcic z czasem 17.00. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Przybyła z Iławy z czasem 18.25, druga była Ewelina Salwa z Piły, a trzecia Dorota Sienkiewicz z Piły.

Najszybszym biegaczem z powiatu chodzieskiego, który przebiegł 5 km okazał się Bartosz Rozpłochowski z Sokołowa z czasem 18.54, drugi był Maciej Kowalczyk z Budzynia z czasem 18.59, a trzeci Maurycy Podyasek z Chodzieży z czasem 19.30.

Wśród pań z powiatu chodzieskiego na 5 km pierwsza była Anna Fengier z Chodzieży z czasem 24.40, Ewelina Pasch z Budzynia, a trzecia Agnieszka Rewers z Wyszyn.

Po biegach na dystansach 10 i 5 km odbyły się biegi dla dzieci na stadionie.

Medale na mecie wręczyli burmistrz Marcin Sokołowski i wice burmistrz Piotr Jankowski. Nagrody wręczył główny sponsor zawodów Andrzej Kabat. Wśród biegaczy rozlosowano jeszcze kilkadziesiąt nagród rzeczowych.