Ostry mecz Concordii Szamocin z Koroną Koronowo

Concordia Szamocin wraz ze swoimi kibicami w Budzyniu
Concordia Szamocin wraz ze swoimi kibicami w Budzyniu Piotr Ślęzak
Concordia walczyła do końca. Nie udało się

W niedzielę 24 października w hali szkoły w Budzyniu rozegrano mecz Autonomicznej Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn pomiędzy Concordią Szamocin, a Koroną Koronowo.
Mecz w obfitował w bardzo dużo szybkich akcji, non stop ataki i błyskawiczne kontrataki. Praktycznie cały mecz goście prowadzili, ale pod koniec meczu Concordia ich dogoniła i w 58 minucie było 27-27.

Ostatnia minuta meczu to błyskawiczne tempo, niewykorzystany karny dla Concordii i dosłownie w ostatnich sekundach Korona zdobyła zwycięskiego gola. Mecz zakończył się wygraną Korony Koronowo 27-28, który obejrzało 93 kibiców.

Najlepsi

Najskuteczniejsi zawodnicy Concordii Szamocin to: Patryk Poznański, Mateusz Skibiński i Michał Białkowski, a kapitanem drużyny jest Sebastian Goździk.

Historia

Drużyna Concordia Szamocin została założona przez grupę zawodników grających w nieistniejącej już Chodzieskiej Lidze Powiatowej, gdzie ich trenerką była Mariola Seroczyński.
2014 utworzono nowy zespół męskiej piłki ręcznej i drużyna występuję w Autonomicznej Lidze Piłki Ręcznej z siedzibą w Kcyni. Rozgrywki odbywają się od października do marca.

Obecnie

Drużynę tworzy 25 zawodników z całej okolicy, kierownikiem i trenerem jest Sebastian Goździk. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu w hali Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Chodzieży i w hali Nowa Concordia w Szamocinie. Zawodnicy w większości sami pokrywają koszty działalności drużyny.

Najbliższe plany drużyny to sformalizowanie tej sportowej działalności i założenie stowarzyszenia sportowego pod nazwą Handball Concordia Szamocin lu dołączenie do istniejącego już klubu jako sekcja piłki ręcznej