Lipcowe zmagania i sukcesy kijkarzy z Kijomaniaków Chodzież

Bożena Wolska
Chodziescy kijkarze wystartowali w ME
Chodziescy kijkarze wystartowali w ME Kijomaniacy Chodzież
Kijomaniacy Chodzież wzięli udział w Mistrzostwach Europy. Trener Andrzej Smolarski uważa start za udany.

Mistrzostwa Europy w Nordic Walking odbyły się w Warszawie, w lasach Bemowa. Te zawody są częścią Ligi Światowej ONWF. W tym roku będą jeszcze cztery imprezy tej serii w Kazachstanie - 30 lipca, w Belchatowie - 26 sierpnia, w Słowacji 16 września i w Urugwaju - 4 listopada.

Z warszawskich zawodów kijkarze z Kijomaniaków przywieźli dwa puchary, z czego radości nie kryje trener Andrzej Smolarski.
- Już od początku było czuć atmosferę sportowego ducha i pasji - mówi trener Kijomaniaków Andrzej Smolarski.

Na dystansie 5 kilometrów, w kategorii 18-29 lat, wyścig wygrała Hanna Krajewska . Jej czas to 32:41.50.
Życiówkę wywalczyła w kategorii osób z niepełnosprawnościami Lidia Serówka. W swojej kategorii zajęła drugie miejsce.
Pozostałe miejsca to:

• Katarzyna Majewska - 39:36.16, w kategorii 40-49 miejsce 24
  • Justyna Michalak 45:51.92, w kategorii 40-49 miejsce 57
  • Amelia Michalak 48:52.41, w kategorii 13-17 miejsce 8

Na dystansie 10 kilometrów Sławomir Wawer z czasem 01:29:13.65, w kategorii M1, zajął miejsce 10.Po raz pierwszy w zawodach wystartowała także sztafeta 4 x5 km. Chodzieski klub w składzie - Lidia Serówka, Justyna Michalak, Amelia Michalak, Kasia Majewska, zajęła 10 miejsce.

Andrzej Smolarski tak podsumowuje start:

- Chlusty zimnej wody, kostki lodu, podany kubek z wodą, owoce, kurtyny wodne były nieocenionym wsparciem dla walkerów. Dziękujemy za extra pyszne posiłki od Master Chefa Sylwii Garski-Chmarycz.Czy można jeszcze czegoś chcieć więcej? Brawa dla organizatorów, sponsorów i sędziów.