Siekiera Szamocin została mistrzem Pilskiej Ligi Hokejowej!

Bożena Wolska
Siekiera Szamocin mistrzem Ligi Hokejowej
Siekiera Szamocin mistrzem Ligi Hokejowej Piotr Ślęzak
Siekiera Szamocin została mistrzem Pilskiej Ligi Hokejowej! Finał rozegrano wczoraj na lodowisku w Szamocinie.

W sobotę 2 marca w Szamocinie został rozegrany finał Pilskiej Ligi Hokeja na Lodzie. O godzinie 17.00 spotkały się drużyny Żółwi Piła i Neptuna Kołobrzeg wynik meczu to 6:3 dla Neptuna i tym samym Neptun Kołobrzeg zajął III miejsce w lidze.
Mecz finałowy odbył się o godzinie 19.30 pomiędzy Siekierą Szamocin a Lodołamaczami Wałcz i wzbudził ogromne zainteresowanie kibiców, których przyszło na mecz 296. Zawodnicy obu drużyn pokazali szybką grę od samego początku, szybkie i ostre akcje, już w pierwszej tercji zawodnicy z Wałcza strzelili dwie bramki. W drugiej tercji było ostro ale bezbramkowo. Kibice obu drużyn bardzo głośno i intensywnie dopingowali swoich zawodników, aż w trakcie ostatniej przerwy zarząd ligi i sam sędzia poprosili o bardziej kulturalne wyrażanie swoich emocji. Po przerwie emocje sięgnęły zenitu Siekiera zdobyli gola na 2:1 i w ostatnich sekundach meczu szamocinianie strzelili wyrównującego gola na 2:2. Był to mecz finałowy dlatego zarządzono pięciominutową dogrywkę, która nie wyłoniła zwycięscy. Po tym dramatycznym meczu rozpoczęła się seria rzutów karnych. Zaczęły się karne pierwsza i druga kolejka bezbramkowa, ale w trzeciej kolejce zawodnik z Szamocina strzelił gola, a zawodnik z Wałcz pudłował i mecz zakończył się wygraną 3:2 Siekiery Szamocin. Tym samym drużyna została mistrzem Pilskiej Ligi Hokejowej. Po meczu wręczono puchary i medale w pięknej, mistrzowskiej oprawie.