Zmieniamy Wielkopolskę: Wsparcie unijne dla Zbąszyńskiego Kina Społecznościowego

Dorota Michalczak
Obecnie trwają przygotowania do prac budowlanych związanych z utworzeniem Zbąszyńskiego Kina Społecznościowego. Projekt uzyskał wsparcie Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie 150 tys. zł. Zbąszyńskie kino społecznościowe. Kiedy będziemy mogli oglądać filmy?

Zbąszyńskie kino społecznościowe. Kiedy będziemy mogli oglądać filmy?

O powstaniu zbąszyńskiego kina społecznościowego pisaliśmy już ponad rok temu - TUTAJ. W planowanym wówczas terminie inwestycja nie została zrealizowana, z powodu braku wykonawców.
Dzisiaj już wiemy, że takie kino na terenie"Campingu przy Baszcie" powstanie.
Obecnie trwają przygotowania do prac budowlanych związanych z utworzeniem Zbąszyńskiego Kina Społecznościowego. Projekt uzyskał wsparcie Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie 150 tys. złotych.

Należy mieć nadzieję, że po ustaniu zagrożenia prace będą mogły być realizowane i zakończone w czerwcu. Projekt jest realizowany w formule “Zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawców wyłoniono w drodze procedury przetargowej w drugim podejściu – w pierwszym nie było ofert

- Obecnie trwa sporządzanie dokumentacji technicznej niezbędnej do uzyskania zgłoszenia budowy oraz realizację samej inwestycji. W ramach zadania planuje się przeprowadzenie prac remontowych w istniejącym budynku w celu dostosowania go do obowiązujących przepisów i warunków technicznych. W wyremontowanej części obiektu powstanie ”Zbąszyńskie kino społecznościowe”, liczące 35 miejsc na widowni. Projekt przewiduje wymianę istniejącej stolarki drewnianej na stolarkę okienną z profili PCV wraz z roletami, szyby podwójne oraz montaż wewnętrznej, dźwiękoszczelnej stolarki drzwiowej. W pomieszczeniu zostaną wykonane gładzie i zostanie pomalowane farbami emulsyjnymi. Wykonana będzie izolacja akustyczna Sali kinowej – podkreśla Kamil Sieratowski – kierownik referatu RSGG.

Kolejnym etapem prac będzie wykonanie instalacji elektrycznej, wodno - kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania oraz grawitacyjnej.

- Po zakończeniu prac remontowych pojawi się wyposażenie sali kinowej w postaci foteli kinowych oraz sprzętu multimedialnego do projekcji filmowej( w tym m.in. projektor, nagłośnienie, ekran, laptop, wzmacniacz, okablowanie i źródło). Przetarg został podzielony na 3 części by zwiększyć krąg możliwych wykonawców, część budowlaną wykona Zakład Remontowo – Budowlany Piotr Poniedziałek z Jaromierza, za kwotę 160 tys. zł.
Sprzęt do projekcji filmowej i fotele kinowe dostarczy zbąszyńska firma Studio Gamma Grzegorza Gawła która zaproponowała łącznie kwotę 83 tys. zł. dodaje Sieratowski.

Zmieniamy Wielkopolskę. Zbąszyńskie kino społecznościowe. Cz...

Camping przy Baszcie - mapa

obrazek

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Linki do profili społecznościowych WRPO 2014+:
Kredyt hipoteczny, to coraz większe ryzyko. UOKiK ostrzega.

Wideo

Materiał oryginalny: Zmieniamy Wielkopolskę: Wsparcie unijne dla Zbąszyńskiego Kina Społecznościowego - Zbąszyń Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie