Zmiana komendanta policji w Chodzieży. Odwołanego Sławomira Sobańskiego zastąpi kom. Piotr Gruszka

Redakcja
Komendant powiatowy policji w Chodzieży został odwołany. Wiadomo, kto go zastąpi

Jak już informowaliśmy, komendant wojewódzki podjął decyzję o odwołaniu Sławomira Sobańskiego ze stanowiska komendanta powiatowego policji w Chodzieży. Odwołanie ma związek ze sprawą zamordowanego 2-latka.

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu prowadzi obecnie w chodzieskiej komendzie kontrolę, która ma wyjaśnić, czy we wcześniejszych działaniach, jakie policjanci podejmowali w sprawie dziecka, nie doszło do nieprawidłowości. Decyzja o odwołaniu komendanta zapadła na podstawie wstępnych ustaleń.

W ślad za tą decyzją, 20 marca 2020 r. obowiązki komendanta powiatowego policji w Chodzieży zostały powierzone kom. Piotrowi Gruszce, który dotychczas sprawował funkcję zastępcy komendanta miejskiego policji w Poznaniu.

- Kom. Piotr Gruszka od początku swojej służby w policji jest związany z pionem kryminalnym. To bardzo doświadczony oficer, który w ocenie komendanta wojewódzkiego z powodzeniem będzie kierował pracą chodzieskich policjantów - informuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Dodaj ogłoszenie