Zespół Surtarang wystąpi w Chodzieskim Domu Kultury

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Udostępnij:
Zespół muzyki indyjskiej w ChDK

Chodzieski Dom Kultury zaprasza na jedyny w swoim rodzaju koncert muzyki indyjskiej w wykonaniu zespołu Surtarang.
Koncert odbędzie się jako czwarta już odsłona cyklu zapasy z kulturą, w piątek, 10 grudnia 2021 r. o godzinie 20.00 w ChDK.

Bilet wstępu kosztuje 10 zł od osoby. Bilety będzie można nabyć w kasie Kina Noteć znajdującego się w budynku ChDK.

Muzycy sami o sobie piszą tak:

Sur to dźwięk, tarang to fala.
Zespół powstał z potrzeby stworzenia przestrzeni dźwiękowej dla praktyki jogi. Jednak to było za mało, postanowili zaprezentować swoją twórczość szerszej grupie odbiorców – tak właśnie powstał Surtarang. Ich inspiracją jest muzyka orientalna, przede wszystkim indyjska. Wykorzystują oryginalne orientalne instrumenty, takie jak: sitar, tabla, saz i darbuka, okraszając je nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi, w których usłyszeć można edm, trance, czy dub. Muzykę dopełnia mistyczny śpiew, a wykonywane mantry zabierają w podróż nie tylko dźwiękową, ale również emocjonalną i duchową. W lutym 2021 roku wyszedł debiutancki album “Duniya”, a w kwietniu wypuszczony został klip do tytułowego utworu.
Zespół organizuje też zajęcia jogi z muzyką na żywo. Dzięki unikalnym instrumentom oraz interakcji pomiędzy muzykami, a praktykującymi, można doświadczyć jak ogromny wpływ na nasze ciało ma muzyka, która motywuje do dawania z siebie więcej niż zwykle. Kompozycje układane są w taki sposób, aby współgrały z sekwencjami ruchowymi, dzięki czemu można poczuć pełną integrację dźwiękowo-ruchową.

Skład:
Hanka Łubieńska – wokal
Eryk Nowacki – sitar, saz
Łukasz Jasiak – tabla, darbuka, frame drum, produkcja

Źródło: ChDK

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Dodaj ogłoszenie