Chodzież: Zawody XC MTB 2020. Kolarze ścigali się po chodzieskich lasach [ZDJĘCIA]

70 osób wzięło udział w zawodach kolarstwa górskiego - cross country, zorganizowanych przez Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe

W niedzielę 12 lipca w Chodzieży odbyły się zawody kolarstwa górskiego XC MTB, których organizatorem było Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chodzieży i firmy Cellast z Piły.

Najlepszymi zawodnikami z Chodzieży byli Bartosz Kołodziejczyk i Michał Gehrke. Ten pierwszy wygrał wyścig w kategorii M2, drugi - zajął drugie miejsce w tej samej kategorii.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Daria Kasztarynda z Chodzieży. Drugą najlepszą chodzieżanką była Aleksandra Pogorzelska (3 miejsce wśród kobiet).

Na starcie stanęło w sumie aż 70 osób. Uczestnicy ścigali się na rundach o długości 4 km. Miejscem rywalizacji były chodzieskie lasy w rejonie w Parku 3 Maja nad Jeziorem Strzeleckim. Trasę, która była bardzo chwalona przez zawodników, wymyśliła Daria Kasztarynda.