Zawodnicy LZS Budzyń: grają, biegają, reprezentują powiat... (ZDJĘCIA)

Bożena Wolska
W ostatnim czasie zawodnicy LZS z terenu gminy Budzyń brali udział w Wielkopolskiej Spartakiadzie, zakończyli także ligę piłkarską i biegali po plaży.

Drużyny gminy Budzyń reprezentowały powiat chodzieski na XX Letniej Wielkopolskiej Spartakiadzie LZS w Żerkowie.
Budzyńscy zawodnicy startowali w 10 konkurencjach rekreacyjnych: rzut lotką, rzut piłką, lekarską, strzały na bramkę, wędkowanie, strzelanie z wiatrówki, rzut do kosza oraz konkurencji rodzinnej, gdzie startowała drużyna składała się z taty, mamy i dziecka (państwo Nawroccy z LZS Prosna).
W skład reprezentacji wchodzili zawodnicy zrzeszeni w kołach LZS: Prosna, Bukowiec, Sokołowo Bu-dzyńskie, Dziewoklucz i Wyszynki.
Reprezentacja zdobyła złoty medal w strzelaniu z wiatrówki kobiet - Pielach Klaudia z LZS Bukowiec, srebrny medal w wędkowaniu - Przybylski Marcin LZS Prosna, brązowy medal - Zimny Przemysław LZS Prosna.
Ogólnie Budzyń zebrał w punktacji generalnej 339,5 punktów i zajął 8 miejsce.

Liga zakończona
Natomiast 24 czerwca na boisku sportowym w Podstoli-cach rozegrano ostatnią VII kolejkę Ligii Gminnej Piłki Nożnej 2017/2018.
W pierwszym meczu drużyna LZS Ostrówki pokonała drużynę LZS Prosna 6 - 3. W drugim - LZS Dziewoklucz pokonał LZS Bukowiec 2 - 0 , a w ostatnim - gospodarze LZS Podstolice pokonałya LZS Wyszynki 12 - 2.
W ostatecznej klasyfikacji rozgrywek I miejsce zdobyła drużyna z LZS Podstolice, II - LZS Ostrówki, III - LZS Bukowiec, IV - LZS Dziewoklucz, V - LZS Wyszynki, a VI - LZS Prosna.
Pucharem drużyny FAIR-PLAY została uhonorowana drużyna z LZS Prosna.
Puchary zwycięskim drużynom wręczał wójt Marcin Sokołowski oraz przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS Roman Schlabs. W ceremonii zakończenia ligi uczestniczyli również gospodarze - sołtysi sołectw Podstolice Jan Sempołowicz i Ostrówek Kazimierz Kędzierski.

Biegali w Jarosławcu
Wspominaliśmy też już, że zawodnicy LZS biegali także w Jarosławcu.
Pojechała na Ogólnopolski Bieg Młodzieżowy - Powitanie Lata oraz XXVIII Międzynarodowym Biegu po Plaży - Jarosławiec 2018. W Ogólnopolskim Biegu Młodzieżowym ogółem brało udział 520 uczestników. Budzyńska drużyna w tych biegach była skromna i liczyła 8 osób. A startowali Zofia Kleczewska z Popielna, Mieszko Kowal z Budzynia, Antoni Kleczewski z Popielna, Mikołaj Kowal, Jakub Szynkiewicz, Oliwia Kleczewska z Popielna, Martyn Gąsior z Budzynia i Dominik Tupaj.

W XXVIII Międzynarodowym Biegu Po Plaży - Jarosławiec 2018 na dystansie 15 km. bieg ukończyło 613 biegaczy. Zwycięzcą biegu został Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva z czasem 49 min. 55 sek. A najlepszy z budzyńskich biegaczy był Damian Tupaj, był 22, natomiast w klasyfikacji wiekowej M - 20 - 5.
Poza tym bieg ukonczyli: Jakub Rusiniak LZS Sokołowo, Piotr Gronowski LZS Wyszynki, Michał Przybylski LZS Prosna, Paweł Fryska LZS Prosna, Przemysław Zimny LZS Prosna, Krystian Ślesiński LZS Sokołowo, Jan Podjasek LZS Prosna.