Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zawieszono punkt szczepień przy Szkole Podstawowej nr 1

Bożena Wolska
Bożena Wolska
Na początku maja ruszył masowy punkt 
szczepień przy SP nr 1. Teraz został zawieszony
Na początku maja ruszył masowy punkt szczepień przy SP nr 1. Teraz został zawieszony Dariusz Olejniczak
W powiecie chodzieskim najwiecej osób zaszczepiło sie w Chodzieży, najmniej na terenie gminy Chodzież. Z powodu małej liczby szczepiących się zawieszono punkt szczepień przy SP1.

Z powodu małego zainteresowania szczepieniem przeciwko COVID-19, została zawieszona działalność masowego punktu szczepień, który w ostatnich miesiącach (od 4 maja) działał w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Chodzieży.

- Liczba szczepień jest tak mała, że bez kolejki można się zaszczepić w Szpitalu Powiatowym w Chodzieży oraz w przychodni przy ulicy Jagioellońskiej - mówi burmistrz Jacek Gursz.

Zgodę na zawieszenie działalności punktu wyraził wojewoda na wniosek burmistrza oraz dyrekcji Szpitala Powiatowego w Chodzieży. Wiadomo, że na razie punkt szczepień będzie zamknięty do końca sierpnia. A jak wygląda liczba zaszczepionych w naszym powiecie? Dane pochodzą z 4 sierpnia. Najlepiej sytuacja wygląda w Chodzież. Tylko tutaj w naszym powiecie zaszczepiło się ponad połowa mieszkańców - w pełni zaszczepionych jest 53 procent (9674 osób), przynajmniej jedną szczepionkę przyjęło 10 tysięcy 263 osoby.

Kolejne miejsce zajmuje Margonin 46 procent (2971 osób); przynajmniej jedną dawką zaszczepiło się 3 116 osób.

Pozostałe gminy: Budzyń 44,6 procent; Szamocin - 42,7 procent; gmina Chodzież - 42 procent.

W Wielkopolsce najwięcej w pełni zaszczepionych jest w Poznaniu - 61,9 procent; a dalej: Wronkach - 60,8 procent, Puszczykowie - 59 procent, Suchym Lesie - 58,8 procent, Kościanie - 56,6 procent, Swarzędzu - 55,7 procent, Czarnkowie - 55,7 procent.

W kraju najwięcej osób zaszczepiło się w Podkowie Leśnej - 63,8 procent; a dalej Warszawie - 63 procent, Poznaniu - 61,9 procent; Wronkach - 60,8 procent, Wrocławiu - 60,7 procent.

Ataki na punkty szczepień

Tymczasem, w ostatnich tygodniach doszło do kilku ataków na punkty szczepień w całym kraju. W Poznaniu, 1 sierpnia również doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Podczas pikniku laktacyjnego w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym w Poznaniu na teren placówki wtargnęły osoby przeciwne szczepieniom. Tego dnia w szpitalu ruszyły szczepienia dla kobiet w ciąży.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale zarówno medycy, jak i przyszli rodzice czuli się zagrożeni. W przyszłości obawiają się kolejnych ataków. Z tego powodu Prezydium Okręgowej Rady lekarskiej apelują do wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego i komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu Piotra Mąki

Treść apelu

Wobec powtarzających się w ostatnich dniach w Polsce agresywnych ataków przeciwników szczepień na pracowników ochrony zdrowia przy promocji, kwalifikacji i przeprowadzaniu szczepień przeciw COVID-19 apelujemy o zapewnienie bezpieczeństwa osobom szczepionym i szczepiącym się oraz o bezwzględne ukaranie osób, które zakłóciły przebieg pikniku laktacyjnego przed Ginekologiczno-Położniczym Szpitalem Klinicznym w Poznaniu.(...)

Nie można dopuścić do sytuacji, w której pracownicy ochrony zdrowia wykonujący szczepienia, a także osobom, które zdecydowały się zaszczepić odczuwały lęk przed udaniem się do punktu szczepień w obawie przed napaścią ze strony agresorów.

Współpraca: Alicja Durka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto