#zarażamydobrem W powiecie chodzieskim umiemy się wspierać w czasie epidemii (ZDJĘCIA)

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
W chodzieskim WTZ praca wre!
W chodzieskim WTZ praca wre! WTZ w Chodzieży
Pojawiają się kolejne akcje i pomysły świadczące o tym, że w powiecie chodzieskim umiemy się wspierać w trudnych okolicznościach, jakie towarzyszą epidemii koronawirusa

O zainicjowanej przez Marcina Janiszewskiego i jego żonę zbiórce środków dla szpitali pisaliśmy już kilkukrotnie. Niedawno na Facebooku powstała specjalna grupa pod nazwą "Chodzież wspiera medyków", która pomaga w koordynowaniu akcji. Organizatorzy informują w niej również o kolejnych postępach. A jest się z czego cieszyć, bo materiały ochronne zebrane i zakupione dzięki mieszkańcom Chodzieży wciąż trafiają do kolejnych szpitali.

Zbiórka pieniędzy na stronie Zrzutka.pl wygasa z dniem 29 marca 2020 roku; wkrótce ogłoszona zostanie kolejna. Do tej pory udało się uzbierać 5176,5 złotych, z czego wydane zostało już 4185,79 zł. Osoby, które posiadają materiały, takie jak maseczki, kombinezony czy gogle ochronne i chciałyby przekazać je szpitalom, mogą skontaktować się z Marcinem Janiszewskim pod numerem telefonu 694 655 813.

Teraz państwo Janiszewscy wpadli na jeszcze jeden pomysł. Założyli - również na portalu społecznościowym - grupę pod nazwą Witrualny Ryneczek. Chodzi o "skojarzenie" lokalnych przedsiębiorców i producentów z potencjalnymi klientami. Osoby, które jeszcze do niedawna handlowały płodami rolnymi na chodzieskim targowisku, w momencie jego zamknięcia straciły źródło dochodu. W trudnej sytuacji są również inni sprzedawcy. Grupa ma pomóc zarówno im jak i samym konsumentom w "odnalezieniu" się w aktualnej rzeczywistości.

WTZ i spółdzielnia "Arkadio" szyją maseczki

Warsztat Terapii Zajęciowej w Chodzieży rozpoczął akcję szycia maseczek dla chodzieskiego szpitala, a wspiera go w tym Fundacja Ukryte Marzenia, która ogłosiła zbiórkę materiałów w ramach prowadzonej przez siebie akcji "Razem dla potrzebujących".

Materiały można dostarczać do specjalnego kosza wystawionego przed budynkiem WTZ (ul. Zdrojowa 14 w Chodzieży) w godzinach od 8-14. Potrzebny jest nowy materiał: bawełna 100%, flizelina, gumki do maseczek oraz lamówka. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 67 28-20-951 lub pod adresem e-mail: [email protected]

Pierwszą paczkę materiałów przekazał już warsztatowiczom Arkadiusz Zimny, który od lat wspiera placówkę. Wsparcie finansowe zapowiedział też burmistrz Jacek Gursz.

Jednak chodzieski WTZ to nie jedyne miejsce w naszym powiecie, w którym obecnie odbywa się szycie maseczek. Robią to także członkowie Spółdzielni Socjalnej "Arkadio" w Szamocinie oraz sporo osób prywatnych.

Firmy też pomagają

Nie tak dawno chodzieski szpital wsparli przedstawiciele spółki, która jest właścicielem sklepu Intermarche w Chodzieży. Podarowała ona szpitalowi 1000 maseczek, których przekazanie miało miejsce dniu 24 marca 2020 r.

Podobnych przykładów jest więcej: na tyle dużo, że nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich. Zapraszamy jednak do dzielenia się informacjami o ciekawych akcjach. Można to zrobić pod adresem [email protected] oraz za pośrednictwem naszego fanpage na Facebooku: ChodziezNM

W chodzieskim WTZ praca wre!

#zarażamydobrem W powiecie chodzieskim umiemy się wspierać w...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie