Za nami konferencja Równe szanse

Artykuł internauty
Na zdjęciu  pani Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik,pani Prezes KFK oddział Wielkopolski Mirosława Katarzyna Kaźmierczak oraz przedstawicielki naszego terenu:
Maria Jahnz, Elżbieta Stańczak i Danuta Reginia.
Na zdjęciu pani Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik,pani Prezes KFK oddział Wielkopolski Mirosława Katarzyna Kaźmierczak oraz przedstawicielki naszego terenu: Maria Jahnz, Elżbieta Stańczak i Danuta Reginia.
W Rokosowie k/Gostynia, w Ośrodku Integracji Europejskiej pod patronatem honorowym Andrzeja Grzyba, posła do Parlamentu Europejskiego i Wojciecha Jankowiaka, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, odbyła się konferencja "Równe szanse".

W konferencji uczestniczyły członkinie Krajowego Forum Kobiet oddział Wielkopolski. Program tego spotkania był bardzo bogaty. Na początku pani Prezes Stowarzyszenia KFK OW Mirosława Katarzyna Kaźmierczak przedstawiła sprawy organizacyjne i sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia za ostatni rok.
Bardzo ciekawym punktem konferencji było przybliżenie paniom wszystkiego o ZIP (Zintegrowanym Informatorze Pacjenta) przez przedstawicieli NFZ.

ZIP to ogólnopolski serwis udostępniony przez NFZ wszystkim chętnym od 1 lipca 2013 r.

W ZIP bez logowania się znajdziemy informacje o systemie opieki zdrowotnej i miejscach udzielania świadczeń w ramach umów podpisanych przez NFZ, a dodatkowo po zalogowaniu się, informacje o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, informacje o statusie ubezpieczenia zdrowotnego.
Efektem tego spotkania było nadanie wszystkim uczestniczącym w konferencji paniom loginu i hasła dzięki czemu po powrocie do domów miały już pełen dostęp do informacji o swoim leczeniu oraz o przepisanych lekach, dowiedziały się w jakiej wysokości NFZ sfinansował świadczenia medyczne udzielane danej osobie od 2008 r.
Po powrocie z konferencji członkinie Stowarzyszenia z naszego terenu będą zachęcały społeczeństwo do rejestracji się w ZIP.

O ,,Równych szansach na rynku i w domu” mówiła p. Prokurator Prokuratury Okręgowej w Poznaniu p. Beata Przybylska-Michalak. O formach wsparcia osób wchodzących na rynek pracy i program 50+ mówiła przedstawicielka WUP w Poznaniu.

Wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej p. Teodor Stępa omówił problem
,,Globalna firma, lokalny biznes”. Zachęcał do zainteresowania się specjalnymi strefami ekonomicznymi i przedstawił przywileje płynące z zakładania firm na tych terenach.

Dyrektor ARR w Poznaniu p. Andrzej Bobrowski przedstawił działanie Agencji w zakresie promocji żywności.
Uczestniczki spotkania zapoznały się również z nowymi perspektywami dla organizacji pozarządowych w latach 2014-2020.

Miłym akcentem konferencji było spotkanie z panią Iloną Antoniszyn - Klik, Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Gospodarki. W tym punkcie spotkania członkinie KFK mogły porozmawiać z panią Minister o swojej działalności, przedstawiły swój dorobek i swoje oczekiwania.

Na zakończenie przedstawiciel Stowarzyszenia Wyzwoleni, które jest po to, by: edukować, wspierać i integrować, mówił o przeciwdziałaniu dyskryminacji osób odchodzących lub wykluczonych z różnorakich ruchów religijnych, kościołów oraz sekt na terenie całej Polski.

Wszyscy zainteresowani współpracą lub pomocą zostali zaproszeni do kontaktu ze Stowarzyszeniem.
Bogaty program konferencji sprawił, że wszyscy wyjechali zadowoleni i chętni do powrotu na dalsze spotkania.

Uczestniczki spotkania, członkinie KFK oddział Wielkopolski
Danuta Reginia
Maria Jahnz
Elżbieta Stańczak

Tajemnica Marchewki

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie