Wygrana Delfinka w Pucharze Świata w USA na Florydzie

Świetne wyniki zawodników z UKS Delfinek

W dniach 13-15 maja Finswimmerzy wraz z trenerem Bartoszem Smarujem wzięli udział w IV rundzie PŚ w Pływaniu w Płetwach w Coral Springs na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.

W zawodach udział wzięło 127 zawodników z następujących krajów: Stany Zjednoczone, Czechy, Kolumbia, Chile, Egipt, Katar, Meksyk, Ukraina, Polska.

Zawodnicy z UKS Delfinek spisali się znakomicie zdobywając 34 medale z czego 11 złotych, 10 srebrnych i 12 brązowych, a najlepszą zawodniczką została Antonina Dudek zdobywając 4 złote medale indywidualne na 50 m i 100 m BF, 50 m AP i 50 m SF.

Filip Nowak 50 m AP brąz,
Julia Małachowska 50 m AP medal srebrny z nowym rekordem Polski seniorek 0:16,78, 50 m SF brąz, 50 m BF srebro
Oskar Margol srebro na 100 m BF i 50 m BF

W konkurencji sztafet seniorów na dystansie 4x100 m BF mikst złoty medal wywalczyła drużyna UKS Delfinek w składzie: Kinga Małachowska, Oskar Margol, Julia Małachowska, Filip Nowak, a w kategorii juniorów złoty medal także zdobyli Antonina Dudek, Kamil Pietras, Aleksandra Chmielewska i Radosław Grabowski.

Na dystansie 4x100 m SF kobiet srebrny medal wywalczyły: Antonina Dudek, Natalia Gembiak, Julia i Kinga Małachowskie, podobnie jaki nasi panowie Kamil Pietras, Oskar Margol, Radosław Grabowski i Filip Nowak.
Łącznie w klasyfikacji klubowej chodzieski Klub z ogromną przewagą zajął I miejsce przekraczając, po raz pierwszy w historii Klubu 2000 punktów!

Bartosz Smaruj trener UKS Delfinek:

Po zajęciu 2 miejsca w Lipsku, zwycięstwo na Florydzie z dużą ilością zdobytych punktów umocniło wysoką pozycję kluby w klasyfikacji generalnej klubów CMAS. Z niecierpliwością czekamy na decyzję światowej federacji co do miejsca, w którym odbędzie się finał PŚ w tym roku. Planowany na m-c październik finał w Chinach podobno się nie odbędzie, a ostateczna decyzja ma być podjęta do końca czerwca, Przed nami ciężki okres przygotowań przed MEJ w Poznaniu (3 naszych reprezentantów) i The World Games w USA oraz MŚ w Kolumbii. Co do wyjazdu na PŚ na Florydę to jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc wszystkim naszym sponsorom i instytucjom wspierającym.