Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

WTZ w Chodzieży po raz 18. prezentował i sprzedawał swoje świąteczne prace w sklepie "Arka" (FOTO)

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
- Nasze spotkania są już pełnoletnie - mówił Arkadiusz Zimny, właściciel sklepu "Arka" w Chodzieży, w którym po raz 18. odbyła się wystawa i kiermasz świątecznych prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej

Pyszne ciasta i pierniczki na stołach, piękne świąteczne dekoracje w witrynach oraz ciepła, niemalże rodzinna atmosfera - tak było w sobotę w sklepie "Arka" w Chodzieży, gdzie już po raz 18. odbyła się wystawa i kiermasz bożonarodzeniowych prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.

- Nasze spotkania są już pełnoletnie - żartował właściciel sklepu Arkadiusz Zimny, zachęcając do wzniesienia z tej okazji toastu przy pomocy "grzańca".
Tego ostatniego - jak zdradził - było aż 48 litrów. Aromat przypraw i suszonych owoców roznosił się po wszystkich pomieszczeniach...

Kierownik WTZ Małgorzata Staszewska dziękowała Arkadiuszowi Zimnemu i jego żonie za gościnność, natomiast sama odebrała podziękowania za akcję, zorganizowaną wspólnie z wolontariuszami z I Liceum Ogólnokształcącego im. św. Barbary w Chodzieży. Mowa o zbiórce żywności, która odbywała się przez dwa dni - w piątek i sobotę 29 i 30 listopada - na terenie chodzieskich sklepów. Uczestnicy WTZ i uczennice chodzieskiego LO pełnili w nich "dyżury", rozdając klientom ulotki i zachęcając ich do wkładania produktów do specjalnych koszyków.

Zebrane dary wsparły Pilski Bank Żywności, za którego pośrednictwem trafią do potrzebujących i pomogą im urządzić święta. Dodajmy, że chodzieski WTZ po raz pierwszy wziął udział w tego typu akcji. Efekty przeszły oczekiwania, bo jak mówił Stanisław Borecki z Pilskiego Banku Żywności, pod względem ilości zebranych produktów Chodzież zajęła drugie miejsce w okolicy.

WTZ czeka kolejna rozbudowa

Warsztat Terapii Zajęciowej w Chodzieży powstał w 1993 roku. Jego założycielem była Obywatelska Fundacja na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy. Na początku miał 3 pracownie i 15 uczestników. W 2000 roku podjęta została decyzja o rozbudowie, dzięki której powstały 3 kolejne pracownie, a liczba osób uczestniczących w zajęciach mogła zwiększyć się do 35.

WTZ-ty pomagają osobom niepełnosprawnym uczyć się życia w społeczeństwie i zdobywać umiejętności, potrzebne w życiu codziennym oraz w ewentualnej pracy zawodowej. Zapotrzebowanie na miejsca jest bardzo duże, dlatego chodzieski warsztat stoi w obliczu kolejnej rozbudowy. Podczas sobotniego spotkania burmistrz Jacek Gursz mówił, że Rada Miejska podjęła decyzję o przekazaniu na ten cel z miejskiego budżetu kwoty w wysokości 200 tys. złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto