Wspaniała atmosfera na V Chodzieskiej Zadyszce [ZDJĘCIA]

W niedzielę 4 października odbyła się V Chodzieska Zadyszka w której wystartowało ponad 250 zawodników.

W niedzielę 4 października odbyła się V Chodzieska Zadyszka w której wystartowało ponad 250 zawodników. Bieg cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, ale ze względu na epidemią ograniczono liczbę startujących, także w ostatnich dniach została zmieniona trasa biegu. Zawodnicy przybyli z całej Polski, ale oczywiście najwięcej biegaczy było z powiatu chodzieskiego. Idealna pogoda pomogła osiągnąć bardzo dobre czasy. Tuż przed godziną 11.00 biegacze zebrali się na starcie przy chodzieskim molo, a sygnał do startu dał wiceburmistrz Piotr Witkowski. Zawodnicy wyruszyli na trasę biegu deptakiem wokół jeziora, gdzie do przebiegnięcia mieli dwa okrążenia. Meta znajdowała się koło Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i pierwszy zameldował się Abderrahim Elasri z czasem 31.57 z Chorzowa, tuż za nim Jakub Szymankiewicz z Wronek z czasem 32.14, a trzeci był Mykola Mevsha. Wśród kobiet zwyciężyła z Marta Łagownik z Smaruj Na Trening Team z czasem 35.47, druga była Monika Kaczmarek z czasem 37.15 trzecie miejsce zajęła Rozalia Gabska. Wśród mieszkańców powiatu chodzieskiego najszybciej trasę przebieg Roman Kołodziejczyk z PCH Rum, który jednocześnie jest pomysłodawcą i jednym z organizatorów Chodzieskiej Zadyszki. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Norbert Zodrow , a trzeci był Michał Wylegała, czwarte miejsce zajął Janek Hardych z Szamocina. Zawodnicy sukcesywnie przybiegali do mety i ostatnia zawodniczka pokonała trasę w czasie godziny i prawie dziewięciu minut. Każdy z zawodników na mecie otrzymał pamiątkowy medal. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody, które wręczyli wiceburmistrz Piotr Witkowski i wicestarosta Mariusz Witczuk. Tradycyjnie do biegu zagrzewał zespół muzyczny Suplement Diety.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe