Włamania na działkach w Chodzieży. Sprawca to multirecydywista. Usłyszał aż 20 zarzutów!

Redakcja
Na terenie ogródków działkowych w Chodzieży od pewnego czasu dochodziło do kradzieży. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ich dokonywanie. Nie dość, że przedstawiono mu aż 20 zarzutów, to okazało się, że jest multirecydywistą

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali mieszkańca Piły, podejrzanego o szereg włamań do altan działkowych na terenie Chodzieży. Mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw w warunkach multirecydywy. Teraz grozi mu nawet kilkanaście lat więzienia.

- Ma 41 lat i spore doświadczenie w złodziejskim procederze. Ostatnio niepokoił właścicieli chodzieskich ogródków działkowych. Włamywał się do altan i pomieszczeń gospodarczych na terenie różnych ogrodów. Rabował wszystko, co wpadło mu w ręce. Jego łupem padały narzędzia, elektronarzędzia, sprzęt RTV i AGD, ale także artykuły spożywcze i alkohol - informuje Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży.

W czwartek, 18 czerwca mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał 20 zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał.

- Kradzieży dokonywał to tylko i wyłącznie z chęci uzyskania szybkich pieniędzy. Straty oszacowane przez pokrzywdzonych właścicieli poszczególnych altan zostały oszacowane na kwotę blisko 25 tysięcy złotych - mówi Karolina Smardz-Dymek, rzecznik chodzieskiej komendy.

Mężczyzna ma przeszłość kryminalną. Fakt, że dopuścił się kolejnych przestępstw działając w warunkach multirecydywy oznacza, że został uprzednio skazany w warunkach recydywy i dopuścił się podobnego przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia kary. Teraz może spędzić w więzieniu nawet 15 lat.

Włamania na działkach w Chodzieży. Sprawca to multirecydywis...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie