Wielki sukces piłkarek ręcznych z Olimpijczyk Budzyń

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
UKS Olimpijczyk Budzyń
Udostępnij:
Wspaniały wyczyn

W ostatni weekend w Kielcach odbył się finałowy turniej „ Ręczna na Orliku”, gdzie młode piłkarki z UKS Olimpijczyk Budzyń zajęły pierwsze miejsce i zostały Mistrzyniami Polski.

Już zwycięstwo w zawodach wojewódzkich było sporym zaskoczeniem - więc tym bardziej Mistrzostwo Polski niesamowicie cieszy.

W turnieju wystąpiły dziewczyny z rocznika 2010 i jedna z 2011, które trenują piłkę ręczną od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Dziewczyny swoje treningi w najmłodszych grupach rozpoczęły pod okiem trenerek: Magdaleny Lewandowskie i Aleksandry Krajewskiej, a następnie pod okiem Anny i Jarosława Dajczaków.

Od czerwca na orlikach rozpoczęto rozgrywki w ramach programu „ Ręczna na orliku”, gdzie organizatorem w gminie Budzyń jest animator sportu Mariusz Ajchsztet i to on w okresie wakacyjnym przygotowywał dziewczyny do zawodów z pomocą młodej trenerki Pauliny Ksyckiej.

Dziewczyny po etapie gminnym, zwyciężyły w etapie wojewódzkim w Złotowie, a w weekend na poziomie centralnym.

Skład zwycięskiej drużyny: Magdalena Kaczmarek, Nadia Kowalak, Lura Pytel, Nina Jabłońska, Zofia Meller, Eliza Kasperczak, Dorota Odor, Zofia Nowak- tak grupa uczestniczyła w turnieju w Kielcach pod kierunkiem Anny Dajczak, a we wcześniejszych rozgrywkach udział brały: Michalina Grela, Liwia łuszczki, Oliwia Śleboda i Jaśmina Szejner.

Zarząd klubu UKS Olimpijczyk Budzyń dziękuje całemu zespołowi za walkę w każdym meczu i grę z zaangażowaniem do ostatniego gwizdka, młodym trenerkom Magdalenie Lewandowskiej, Aleksandrze Krajewskiej i Paulinie Ksyckiej, które przyczyniły się do rozwoju tych małych zawodniczek.

Podziękowania także dla dyrekcji szkół podstawowych w gminie Budzyń oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury za umożliwienie wyjazdu na te mistrzostwa, firmie Kabat Tyre i oczywiście rodzicom.

Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

Wideo

Dodaj ogłoszenie