Wielkanoc w powiecie chodzieskim: Uczniowie wykonali piękne palmy i pisanki [ZDJĘCIA]

Redakcja
Szkoła Podstawowa w Strzelcach
Szkoły są zamknięte, a dzieci i młodzież pozostają w domach, ale to nie znaczy, że mają wakacje. W ramach zdalnego nauczania nauczyciele Szkoły Podstawowej w Strzelcach i Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży zachęcili uczniów do wykonania świątecznych palm i pisanek. Oto efekty!

Palma to jeden z symboli świąt wielkanocnych, a dokładniej uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Mieszkańcy witali Chrystusa i wiwatowali na Jego cześć zielonymi liśćmi palm.

Nasze palmy wyglądają oczywiście zupełnie inaczej. W ramach zdalnego nauczania nauczyciele Szkoły Podstawowej w Strzelcach zachęcili uczniów do tego, aby spróbowali własnoręcznie wykonać palmę lub narysować ją na kartce papieru.

Ciekawym, świątecznym akcentem są też eko-pisanki, wykonane przez uczniów klasy piątej. Do ozdobienia niektórych z nich dzieci użyły ziaren ryżu, lnu, a nawet kawy. Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo ciekawie.

Zadanie, związane z własnoręcznym wykonaniem świątecznej ozdoby, otrzymała od swojej wychowawczyni również klasa 2c ze szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży. Iwona Dreger ogłosiła konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, w którym udział wzięło 12 dzieci. Efekty były wspaniałe!

Wielkanoc w powiecie chodzieskim: Uczniowie wykonali piękne ...

Wjazd samochodem do centrum niemożliwy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie