Wiadukt na ulicy Kochanowskiego w Chodzieży znów będzie zamknięty. Wracają objazdy

Redakcja
Pod wiaduktem na ulicy Kochanowskiego w Chodzieży kładziony będzie nowy asfalt. Do czasu zakończenia prac, których finał przewidziano na początek czerwca, kierowcy będą musieli korzystać z objazdu

Wracają objazdy! Wiadukt przy ulicy Kochanowskiego w Chodzieży znów będzie zamknięty dla ruchu. Tym razem ma to związek z koniecznością budowy nowej nawierzchni.

Przypomnijmy, że remonty chodzieskich wiaduktów (przy ul. Kochanowskiego i Mostowej) to inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych, realizowana w ramach modernizacji linii kolejowej Poznań - Piła. Udział finansowy zadeklarowały w niej jednak także samorządy: miejski i powiatowy. Każdy z nich zobowiązał się dołożyć do remontu po 750 000 zł.

Dodatkowo starostwo powiatowe musiało wziąć na siebie odbudowę asfaltu pod wiaduktem na ul. Kochanowskiego, pod którym biegnie droga powiatowa. Prace niebawem ruszają, a to wiąże się z koniecznością wstrzymania ruchu.

Przejazd pod wiaduktem będzie zamknięty od 19 maja do 3 czerwca.

- Przez dwa tygodnie będziemy więc korzystać z objazdu, wytyczonego na potrzeby wcześniejszych prac - informuje Starostwo Powiatowe w Chodzieży.

Wiadukt na ulicy Kochanowskiego w Chodzieży znów będzie zamk...

Już od lipca zmiany w 300 plus?

Wideo

Dodaj ogłoszenie