Wciąż ponad 200 osób na kwarantannie w powiecie chodzieskim. Wielkopolska w czołówce zachorowań

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
W czwartek 16 kwietnia przed południem Wielkopolski Urząd Wojewódzki informował o 43 nowych potwierdzonych zakażeniach w regionie. Wielkopolska znajduje się niestety w krajowej czołówce zachorowań. W powiecie chodzieskim kwarantanną objętych jest nadal ponad 200 osób

Kolejne przypadki zakażeń w Wielkopolsce. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie u 43 osób w regionie. W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 828 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 43 osoby zmarły. Natomiast 34 osoby wyzdrowiały - informował w czwartek 16 kwietnia 2020 r. przed południem Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Wśród "nowych" chorych są m.in. mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego - w tym jedno dziecko. Do godz. 10 nie było natomiast nowych potwierdzonych zachorowań wśród mieszkańców powiatu chodzieskiego. Jak informowała Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chodzieży, wciąż mamy 6 osób z dodatnim wynikiem testu w kierunku koronawirusa i ponad 200 osób objętych kwarantanną. Jedna osoba przebywa w szpitalu. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 9 osób.

Wielkopolska znajduje się niestety w smutnej czołówce, jeśli chodzi o liczbę wykrywanych zachorowań. W całej Polsce odnotowano dziś rano 189 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia. Więcej chorych niż w naszym regionie przybyło jedynie na Śląsku. Tam nowych przypadków było ponad 60.

Do tej pory w kraju odnotowano 7771 zakażeń. Zmarły 292 osoby.

Wciąż ponad 200 osób na kwarantannie w powiecie chodzieskim....

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Dodaj ogłoszenie