W powiecie chodzieskim jest już 2 zakażonych? Jak informuje Sanepid, jeden wynik jest wątpliwy

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Łukasz Gdak
Jak wynika z najnowszego raportu epidemicznego opublikowanego przez "Sanepid", zakażonych koronawirusem może być już 2 mieszkańców powiatu chodzieskiego. Jeden wynik jest jednak wątpliwy

W niedzielę 29 marca 2020 r. informowaliśmy o pierwszym mieszkańcu powiatu chodzieskiego, u którego badania potwierdziły zakażenie koronawirusem. To kobieta w średnim wieku, mieszkanka Chodzieży, która miała kontakt z osobą zakażoną. Burmistrz Jacek Gursz poinformował, że została ona poddana badaniu po wykryciu zakażenia u jednego z pacjentów szpitala WCPiT ("sanatorium"). Czuje się dobrze i przebywa w domu.

Z najnowszych danych chodzieskiego "Sanepidu", opublikowanych w poniedziałek 30 marca 2020 r. wynika, że zakażony może być również mieszkaniec Budzynia. Przy tej informacji znalazła się jednak adnotacja, że wynik uznawany jest na razie za wątpliwy.

Zgodnie z danymi na 30 marca na godz. 9 rano, w trakcie badań są obecnie 23 osoby w powiecie.

Kwarantanną objętych jest 139 osób (w tym 127 osób odbywa kwarantannę w domu oraz w związku z przekroczeniem granicy), 2 osoby są hospitalizowane, a 8 osób poddano izolacji.

W związku z tym, że sposób podawania statystyk przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną wzbudził ostatnio wątpliwości naszych czytelników, poprosiliśmy jej przedstawicieli o wyjaśnienie, w jaki sposób są one przygotowywane. Odpowiedź opublikujemy niezwłocznie po jej otrzymaniu.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie