Urzędy w powiecie chodzieskim i okolicy: Który najładniejszy? [ZDJĘCIA]

Redakcja
Jak wyglądają siedziby naszych urzędów i jak wypadamy na tle okolicy? Który urząd w powiecie chodzieskim można uznać za najładniejszy i najbardziej zadbany? Zobaczcie i oceńcie

Budynki urzędów miast i gmin różnią się diametralnie. Niektóre są zabytkami, inne powstały zaledwie kilka lat temu.

Oto siedziby urzędów w powiecie chodzieskim i północnej Wielkopolsce. Który z nich jest można uznać za najbardziej reprezentacyjny?

Urząd Gminy w Budzyniu w 2017 roku przeniósł się do nowego budynku przy ulicy Przemysłowej. Wcześniejsza siedziba przy ulicy Lipowej wyglądała - delikatnie mówiąc - dość archaicznie. Obecna jest zupełnie inna: jasna i nowoczesna.

W Szamocinie urząd był modernizowany i rozbudowywany przez dwa lata. Prace ruszyły w 2016 roku i zakończyły się w roku 2018. Inwestycję, zgodnie z miejscową tradycją, oficjalnie podsumowano podczas obchodów Święta Niepodległości.

W Margoninie najnowocześniej prezentuje się Urząd Stanu Cywilnego, którego termomodernizacja zakończyła się we wrześniu 2018 roku. Inwestycja kosztowała ponad pół miliona złotych. Za tę kwotę wykonano nową elewację, wymieniono drzwi wejściowe i część okien. Wybudowano również podjazd dla wózków i osób niepełnosprawnych oraz wykonano nowy chodnik - dojście do urzędu.

Gmina Chodzież prowadzi obecnie remont w siedzibie swojego urzędu przy ul. Noteckiej. Są to pierwsze tak kompleksowe prace od wielu lat, gdyż wcześniej w pomieszczeniach dokonywano głównie doraźnych zmian i napraw.

Na zdjęciach można również zobaczyć, jak wyglądają urzędy w naszej okolicy: m.in. w Kaczorach, Rogoźnie, Czarnkowie czy Trzciance.

Urzędy w powiecie chodzieskim i okolicy: Który najładniejszy...

Już od lipca zmiany w 300 plus?

Wideo

Dodaj ogłoszenie