Ultramaraton kolarski "Hołd dla Ani" rusza jutro z Warszawy. W Chodzieży, jego uczestników powitamy w sobotę, około 13.00

Dariusz Olejniczak
W piątek, 24 września, z Warszawy wyruszą uczestnicy pierwszego w Polsce, charytatywnego ultramaratonu rowerowego. Nosi nazwę "Hołd dla Ani", gdyż ma na celu upamiętnienie chodzieskiej dziennikarki Anny Karbowniczak. W sobotę, 25 września, dotrą do Chodzieży, a potem powrócą do stolicy. Na zdjęciach w naszej galerii możecie obejrzeć, jak wyglądał przyjazd kilkudziesięciu kolarzy do Brzekińca, na miejsce tragicznego wypadku Anny Karbowniczak. Było to 3 października 2020 roku, trasa również wiodła z Warszawy, a rajd ten był pierwszym krokiem do przygotowania tegorocznego wydarzenia. Do grupy dołączyli wówczas także kolarze z naszego powiatu.

Organizator ultramaratonu, Tobiasz Jankowski, chce, by impreza odbywała się cyklicznie, co roku, we wrześniu. Do wyboru są dwa dystanse: krótszy 360 km (Warszawa - Chodzież) oraz dłuższy 720 km (Warszawa - Chodzież - Warszawa). W tym roku pojedzie 57 osób, podzielonych na cztery peletony. Z tej grupy, 14 osób zdecydowało się na przejechanie pełnego, dłuższego dystansu. Uczestnicy będą mieli na sobie koszulki z hasłem "Stop agresji na drodze!".

Tobiasz Jankowski, we współpracy z Fundacją Ukryte Marzenia z Chodzieży, postanowił utworzyć fundusz pomocy ofiarom wypadków kolarskich. Na ten cel zbierane są fundusze, również przy okazji ultramaratonu. Po roku od utworzenia funduszu, na jego koncie znajduje się ponad 30 tys. zł. Założenie jest takie, że z pomocy mogą skorzystać zawodowi kolarze, ale też rowerzyści, poszkodowani w wypadkach. Dotąd jednak, nikt się z wnioskiem takim nie pojawił.

Uczestników tegorocznego maratonu będziemy mogli powitać w Chodzieży w sobotę, 25 września, około godziny 13.00, przy chodzieskim MOSiR.

Dodajmy przy tej okazji, że jutro, w piątek, 24 września, na naszej stronie znajdziecie ważny artykuł zespołu śledczego Głosu Wielkopolskiego, NaM Wlkp. oraz redakcji Onetu - dotyczący śmierci Anny Karbowniczak.

Mobilnych ołtarzy jednak nie będzie?

Wideo

Dodaj ogłoszenie