Ulice Chodzieży w pierwszym dniu obowiązywania nowych zakazów. Miasto wciąż "żyje" [ZDJĘCIA]

Redakcja
1 kwietnia 2020 r. to pierwszy dzień obowiązywania nowych, jeszcze bardziej zaostrzonych ograniczeń w przemieszczaniu się. Jak wyglądały tego dnia ulice Chodzieży?

W środę 1 kwietnia 2020 r. zaczęły obowiązywać kolejne, jeszcze bardziej zaostrzone rygory związane z przemieszczaniem się, zakupami oraz innymi sprawami życia codziennego. Przed południem wybraliśmy się na krótką "wizję lokalną", aby sprawdzić, jak obecnie wygląda życie w Chodzieży.

Jak się okazuje, ulice miasta wcale nie były puste. Widać było, że centrum wciąż "żyje" - mieszkańcy robili zakupy i spacerowali z psami. Porządku pilnowała policja, która podczas patroli nadawała komunikaty ostrzegawcze i apelowała o pozostawanie w domu. W ciągu kilkunastu minut radiowóz napotkaliśmy aż trzy razy.

Do sklepów, w pobliżu których przechodziliśmy, po godzinie 10 wpuszczano wyłącznie seniorów. Przy wejściach można było zauważyć kartki i wywieszki z informacjami o zasadach, jakie obowiązują obecnie podczas zakupów.

Niestety, najwyraźniej jeszcze nie wszyscy chodzieżanie wzięli sobie do serca nowe zasady, bo z oddali wypatrzyliśmy kilku spacerowiczów na promenadzie. Nie każdy przestrzegał też obowiązku zachowywania 2-metrowej odległości od innych pieszych.

Warto dodać, że - jak informuje komenda wojewódzka - policjanci w całej Wielkopolsce nałożyli już kilkadziesiąt mandatów za łamanie nowych regulacji prawnych.

Ulice Chodzieży w pierwszym dniu obowiązywania nowych zakazó...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie