UKS Delfinek czwarty raz z rzędu został najlepszym klubem w Polsce (ZDJĘCIA)

Bożena Wolska
Czwarty raz z rzędu UKS Delfinek SP nr 1 Chodzież po raz czwarty z rzędu został najlepszym klubem w Polsce w dyscyplinie pływanie w płetwach.

We Władysławowie odbył się Finał Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, gdzie ponad 200 najlepszych polskich zawodników z kilkunastu klubów rywalizowało o tytuł najlepszego klubu w Polsce oraz w klasyfikacjach generalnych poszczególnych kategorii wiekowych. Chodzież reprezentowało 34 pływaków z UKS Delfinek SP1 Chodzież, który po raz czarty z rzędu został najlepszym Klubem w Polsce, a dzięki systematyczności i pracy zawodników oraz wszystkich trenerów i instruktorów, przez te ostatnie cztery lata chodzieski Klub nie przegrał ani jednej rundy, w której udział wziął w pełnym składzie.

Chodziescy zawodnicy łącznie zdobyli 80 medali z czego 32 złote, 32 srebrne i 16 brązowych. Dwukrotnie nasze sztafety mikstowe juniorów składające się dwóch zawodników/zawodniczek najmłodszej kategorii wiekowej E (Olga Strzępka, Natalia Gembiak) oraz dwóch reprezentantów z kategorii D (Kamil Pietras, Radosław Grabowski) wygrały w konkurencjach 4x50 m po powierzchni i 4x50 m bi-fins, ustanawiając nowe rekordy Polski.

Źródło: DDTVN