UKS Delfinek Chodzież zdobył 44 medale na Mistrzostwach Polski w Olecku

ChodzieżNM
Chodziescy pływacy z klubu UKS Delfinek wrócili z ostatnich Mistrzostw Polski w Pływaniu w Płetwach z aż 44 medalami. W klasyfikacji medalowej, nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce

Zawodnicy UKS Delfinek Chodzież wywalczyli aż 44 medale na Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach, które odbyły się w Olecku. Start był zwieńczeniem całorocznego treningu dla uczniów klas usportowionych o profilu pływania i pływania w płetwach z chodzieskiej Szkoły Podstawowej nr 1.

W sumie zawodach udział wzięło ponad 120 osób, natomiast chodzieska reprezentacja liczyła 23 zawodników.

W pierwszym dniu zmagań "złoto" zdobyli Oliwier Jesiołowski, Oskar Kasprowicz oraz Maria Dreger. Natomiast srebrne krążki zdobyli Kamil Pietras, Inez Jesiołowska i Anna Sałata.

W kat. E sztafeta w składzie: Anna Sałata, Maria Janka, Radosław Grabowski i Kamil Pietras zdobyła złoty medal, podobnie jak ich koleżanki i koledzy z kat. D, którzy popłynęli w składzie: Laura Skóra, Inez Jesiołowska, Oskar Kasprowicz, Oliwier Jesiołowski.

W tzw. drugim bloku zmagań bardzo dobrze wypadli Maria Janka, Oliwier i Inez Jesiołowscy, Anna Sałata, Anna Serafin i Oskar Kasprowicz. Kamil Pietras zdobył srebrny medal. W sztafecie 4x100 m po powierzchni, drużyny Delfinka wywalczyły zaś 3 złote medale i jeden srebrny.

W trzecim bloku mistrzostw chodziescy zawodnicy wywalczyli indywidualnie cztery złote medale, siedem srebrnych medali oraz dwa brązowe. W kończącej zawody sztafecie 4x50 m, nasze drużyny zdobyły 1 złoty i 3 srebrne medale.

Wszystkie te sukcesy dały pływakom z UKS Delfinek pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.