UKS Delfinek Chodzież: Świetne starty naszych pływaków w zawodach Pucharu Europy

ChodzieżNM
UKS Delfinek Chodzież: Prawie połowę drużyny startującej w Gliwicach stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży, gdzie funkcjonuje jedna z nielicznych w Polsce klas usportowionych o profilu pływania w płetwach
Pływacy z chodzieskiego klubu UKS Delfinek świetnie wypadli na zawodach II Pucharu Europy kat. C i D w Pływaniu w Płetwach, które odbyły się w Gliwicach. W klasyfikacji generalnej chodzieżanie wywalczyli trzecie miejsce. W rywalizacji udział brało 270 zawodników z kilkunastu państw

Pływacy z UKS Delfinek Chodzież zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej podczas zawodów II Pucharu Europy kat. C i D w Pływaniu w Płetwach. Rywalizacja odbywała się w Gliwicach, a udział brało w niej 270 młodych zawodników z 49 klubów, działających na terenie kilkunastu państw.

Chodzieska drużyna liczyła 15 osób. Sześć z nich to uczniowie klasy usportowionej o profilu pływania w płetwach Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży - jednej z nielicznych takich klas w naszym kraju. Łącznie naszym pływakom udało się zdobyć na mistrzostwach aż 7 medali.

Marta Humerczyk na dystansie 50 m stylem bi-fins zajęła 2 miejsce. Laura Skóra zajęła II miejsce na 100 m bi-fins i III miejsce na dystansie dwukrotnie dłuższym. Oskar Kasprowicz był trzeci na 100 m bi-fins i zdobył brązowy medal. Na dystansie 50 m po powierzchni Natalia Bartczak (z nowym rekordem życiowym poniżej 20 sekund) wywalczyła brąz, a na 100 m po powierzchni Oliwier Jesiołowski był drugi na mecie.

W mikstowej sztafecie 4x100 m po powierzchni kat. D Inez Jesiołowska, Laura Skóra, Oliwier Jesiołowski i Oskar Kasprowicz wywalczyli brązowy medal.

Chodzież reprezentowali także: Filip Wiśniewski, Weronika Wolniewicz, Julia Nowak, Adrian Małachowski, Adam Sałata, Pola Staszewska i Maria Dreger, Maja Czarnolewska, Sylvana Piechocka.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0