UKS Delfinek Chodzież piątym klubem na świecie w 2019 roku. Duży sukces w Pucharze Świata odniosły też nasze juniorki (ZDJĘCIA)

Anna Karbowniczak
UKS Delfinek Chodzież został sklasyfikowany na 5 miejscu na świecie wśród klubów i regionów, a juniorki Delfinka - na miejscu trzecim. Złoty Finał Klubowego Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach odbył się w dniach 6-8 grudnia 2019 r. na poznańskich Termach Maltańskich

UKS Delfinek Chodzież został sklasyfikowany na 5 miejscu na świecie wśród klubów i regionów, a juniorki Delfinka - na miejscu trzecim.

Złoty Finał Klubowego Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, w którym udział wzięło ponad 400 zawodników z 23 krajów z całego świata, odbył się w dniach 6-8 grudnia 2019 r. na poznańskich Termach Maltańskich. Organizatorem zawodów był Polski Związek Płetwonurkowania.

Nasz klub reprezentowała grupa 17 zawodników - w tym 3 seniorów i 14 juniorów z różnych kategorii wiekowych.

Bardzo dobrze spisał się Filip Nowak, który na dystansie 50 m pod wodą (AP) zdobył 6 miejsce w seniorach. Wśród kobiet udane starty zaliczyły Julia i Kinga Małachowskie, sklasyfikowane na 9 i 8 pozycji.

Bardzo dobre wyniki odnotował Edgar Iwo Grzesiak-Walczak, który po raz pierwszy startował w rundzie Pucharu Świata. Udało mu się znacznie poprawić swoje rekordy życiowe.

W konkurencji 50 m po powierzchni Kinga Małachowska zajęła siódme miejsce, a jej siostra Julia - miejsce ósme. Warto dodać, że oba rezultaty są lepsze od limitu na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Tomsku w Rosji.

O włos od medalu znalazła się juniorska sztafeta 4x100 m SF chłopców w składzie: Oliwier Jesiołowski, Kamil Pietras, Oskar Kasprowicz i Radosław Grabowski, która wywalczyła ostatecznie 4 miejsce.

Chodzież reprezentowały ponadto: Weronika Wolniewicz, Aleksandra Bukowińska, Natalia Gembiak, Olga Strzępka, Marta Humerczyk, Natalia Bartczak, Maja Czarnolewska, Sylwana Piechocka i Inez Jesiołowska.

- Serdecznie dziękujemy Sylwanie Piechockiej za 6 lat owocnego treningu i godnego reprezentowania chodzieskiego klubu, wszystkim rodzicom - za wspaniały doping, Jakubowi Wójcikowi z Gabinetu fizjoterapii i masażu SPINA - za profesjonalną opiekę na naszymi finswimmerami między startami oraz Miłoszowi Pietrasowi za udostępnienie busa - mówi trener UKS Delfinek Bartosz Smaruj.

UKS Delfinek Chodzież piątym klubem na świecie w 2019 roku. ...

Zdjęcia: UKS Delfinek Chodzież