UKS Delfinek Chodzież: Nasz klub w pływaniu w płetwach nie ma sobie równych w Polsce!

ChodzieżNM
UKS Delfinek Chodzież: Mamy najlepszych pływaków w Polsce!
UKS Delfinek Chodzież: Mamy najlepszych pływaków w Polsce! UKS Delfinek Chodzież
Chodzieski "Delfinek" po raz drugi z rzędu okazał się najlepszym klubem w Polsce w pływaniu w płetwach. Z klubowych zawodów w Kościerzynie chodzieżanie przywieźli kilkadziesiąt medali!

Aż 42 pływaków z Chodzieży pojechało na Finał Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, zorganizowany w Kościerzynie przez tamtejszy klub UKS "Manta". Jak zwykle reprezentanci chodzieskiego "Delfinka" wrócili do domu z medalami - zarówno tymi indywidualnymi, jak i zdobytymi w sztafetach.

Pierwszy sukces dla Chodzieży przyszedł już podczas pierwszej konkurencji. Na dystansie 25 m pod wodą w kategorii D dziewcząt, Laura Skóra zajęła (ex aequo) drugie miejsce, a wśród chłopców tej samej kategorii dużą niespodziankę sprawił Filip Wiśniewski, który wywalczył wysokie 3 miejsce.

Sukcesów było tak dużo, że trudno byłoby wymienić je wszystkie. Trener "Delfinka" Bartosz Smaruj szczególnie dumny może być m.in. z wyniku Julii Małachowskiej, która dystans 100 m po powierzchni pokonała w czasie poniżej 41 sekund. Stała się tym samym pierwszą zawodniczką w historii polskiego pływania w płetwach, której udało się "zejść" poniżej tej granicy. Jak podkreśla B. Smaruj, jej wynik (40 sek. i 79 setnych) może budzić respekt nie tylko w Europie, ale i na świecie.

Świetnie wypadła również nasza sztafeta (w składzie Weronika Prentka, Sylwana Piechocka, Julia Małachowska i Kinga Małachowska), która na dystansie 4x50 m w podwójnych płetwach nie tylko wywalczyła złoto w kat. open, ale także w fenomenalnym stylu pobiła rekord Polski seniorek. Nowy rekord Polski seniorek ustanowiłą też - po raz kolejny w tym roku - Weronika Prentka w konkurencji 100 m bi-fins (podwójne płetwy). Ta sama zawodniczka wpisała się też na listę rekordzistek Polski na dystansach 200 m b-f i 50 m b-f.

W klasyfikacji generalnej Klubowego Pucharu Polski, chodzieski "Delfinek" po raz drugi z rzędu okazał się najlepszym klubem w Polsce w pływaniu w płetwach. Łącznie Chodzieżanie zdobyli 77 medali w tym 27 złotych, 29 srebrnych i 21 brązowych.