UKS Delfinek Chodzież był piąty w I rundzie Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach w Eger (FOTO)

16 zawodników UKS Delfinek reprezentowało Chodzież podczas podczas I rundy Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, zorganizowanej w Eger na Węgrzech. Nasz klub zajął w niej piąte miejsce

16 zawodników klubu UKS Delfinek reprezentowało Chodzież podczas I rundy Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, którą zorganizowano w Eger na Węgrzech. Nasz klub zajął w niej piąte miejsce.

Zawody odbywały się w dniach 22-24 lutego. Łącznie wzięło w nich udział ponad 500 zawodników, reprezentujących 87 klubów z 16 państw.

Jeśli chodzi o chodzieską reprezentację, najlepiej poradziła sobie sztafeta 4x50 m po powierzchni w składzie: Filip Nowak, Oliwier Jesiołowski, Kinga Małachowska, Julia Małachowska. Zajęła ona 3. miejsce.

Bardzo dobry start odnotował także Kamil Pietras, który na dystansie 1500 m po powierzchni w kategorii OPEN zajął 6. miejsce. Startował razem z seniorami, a uzyskany przez niego czas był lepszy od minimum reprezentacyjnego na tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w sierpniu w Egipcie.

W kategorii seniorów na dystansie 50 m pod wodą 6. miejsce zajęła Julia Małachowska. Kinga Małachowska uplasowała się na 10. pozycji. Wśród juniorek bardzo wysokie 5. miejsce na tym samym dystansie zajęła Sylwana Piechocka.

Drugim bardzo dobrym startem Julii Małachowskiej było 50 m po powierzchni, gdzie zajęła ponownie 6. lokatę.

Poza wyżej wymienionymi osobami, Chodzież reprezentowali też: Anna Teresko, Marta Humerczyk, Natalia Bartczak, Maja Czarnolewska, Inez Jesiołowska, Weronika Wolniewicz, Patryk Droś, Adam Sałata, Oliwier Jesiołowski, Oskar Kasprowicz, Radosław Grabowski.

- Wyjazd na zawody możliwy był dzięki wsparciu firmy Jenox Akumulatory i Holdingu Nowy Dom Państwa Mariusza i Barbary Słowińskich, za co w imieniu zawodników bardzo serdecznie dziękujemy. Podziękowania należą się także pani Annie Pietras za pyszne desery oraz Rafałowi Kasprowiczowi za pomoc w transporcie na zawody - mówi trener Bartosz Smaruj.

Zdjęcia: UKS Delfinek Chodzież