Uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży na praktykach na Sycylii

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
ZS im. H. Cegielskiego
Udostępnij:
Uczniowie uczestniczą w programie Erasmus+

Nauka i praca dzięki programowi Erasmus+ to projekt, dzięki któremu uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży z opiekunkami Anną Nylec, Lucyną Grabowską i Joanną Łapacz spędzą miesiąc w Katanii, jednym z najważniejszych i najpiękniejszych miast na Sycylii.

21 uczniów Technikum odbywa praktyki u pracodawców różnych branż – w hotelach, restauracjach, warsztatach mechanicznych, punkcie informacji turystycznej i centrach kultury.

Współpracują, ucząc się komunikacji, szlifując język angielski i talenty logistyczne – do pracy docierają indywidualnie metrem, autobusem czy pieszo. Praktyka czyni mistrza, więc...trzeba zakasać rękawy i pouczyć się też włoskiego, kiedy carabinieri zajadą wymienić opony. Uczestnicy stażu są pozytywnie nastawieni i pełni entuzjazmu, dobrze dogadują się ze swoimi pracodawcami.

Poza pracą – zwiedzamy, uczymy się włoskiego, poznajemy zupełnie nowe zwyczaje śniadaniowe, próbujemy lokalnych potraw, spacerujemy po Katanii oficjalnej i nieoficjalnej, zaglądamy tam, gdzie zwykli turyści nie zaglądają, co krok natykają się na światowej klasy zabytki, piękne widoki i pełne śródziemnomorskiego klimatu kafejki i restauracje. To właśnie klimat sprawia, że ludzie tutaj wychodzą na zewnątrz, życie wre, a ucięcie sobie rozmowy na skrzyżowaniu jest normą. Patrzymy, uczymy się i dopasowujemy do otoczenia. To, co przeżyjemy i zobaczymy, zostanie w nas na zawsze.

Źródło: Joanna Łapacz

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Dodaj ogłoszenie