Uczniowie SP 3 Chodzież na XXIV Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Udostępnij:
Bardzo ciekawe pokazy

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży brali udział w XXIV Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanym w Pałacu Działyńskich w Poznaniu.

Wydarzenie to miało na celu popularyzację nauki i sztuki wśród społeczności Poznania i okolic. W ciągu kilku dni naukowcy z poznańskich uczelni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń i inne formy ukazywały uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą może przeżyć każdy.

Prezentacje i warsztaty
Prezentacje i warsztaty, w których uczniowie brali udział zostały przygotowane przez Instytut Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk, Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu oraz Bibliotekę Kórnicką Polskiej Akademii Nauk. Instytut Genetyki Człowieka zapoznał nas z kodem DNA oraz w jaki sposób uzyskać swoje DNA w warunkach domowych.

Warsztaty Instytutu Fizyki Molekularnej PAN dotyczyły tematu: "Stany skupienia materii - stały, ciekły i gazowy - czy to wszystko?". Naukowcy zapoznali nas z gazem, cieczą i ciałem stałym w wysokich i niskich temperaturach. Zobaczyliśmy co to są ciekłe kryształy i jak zmieniają się pod wpływem ciepła i zimna. Natomiast Biblioteka Kórnicka PAN połączyła warsztat z prezentacją starych ksiąg oraz nauką ich oprawiania. Zwiedziliśmy oraz poznaliśmy historię Pałacu Działyńskich i rodziny Działyńskich. Wiedza i zaangażowanie naszych uczniów została doceniona i pochwalona przez naukowców. W przyszłym roku na pewno uczniowie naszej szkoły będą obecni na XXV Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuk

i- mówi Kamila Nowicka

Źródło: SP 3 Chodzież

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Dodaj ogłoszenie