Turniej Halowej Piłki Nożnej Kobiet w Budzyniu: Panie zmierzyły się w futsalu (ZDJĘCIA)

Anna Karbowniczak
W Budzyniu po raz pierwszy zorganizowano Turniej Halowej Piłki Nożnej Kobiet. W rywalizacji, poza mieszkankami gminy, wzięła udział również drużyna z Kaczor

W sobotę 01 lutego 2020 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Budzyniu po raz pierwszy odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Kobiet. Organizatorem rozgrywek było Gminne Zrzeszenie LZS w Budzyniu. O wygraną walczyły cztery drużyny: LZS Dziewoklucz, LZS Wyszynki, drużyna BUDZYŃ i zaproszone panie z Kaczor.

Grano systemem "każdy z każdym", dwa razy po 10 minut. Pierwszy mecz pomiędzy drużynami z Dziewoklucza i Kaczor rozpoczął się o godzinie 10 i zakończył się zwycięstwem gości. Kolejne rozgrywki odbywały się już według ustalonej tabeli turnieju.

W ostatecznej klasyfikacji I miejsce zdobyły panie z Kaczor, II miejsce wywalczyły panie z LZS Wyszynki, III miejsce zdobyły panie drużyny BUDZYŃ, a IV miejsce zajęły panie z LZS Dziewoklucz.

Puchary i medale wręczali drużynom wójt gminy Budzyń Marcin Sokołowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Budzyniu Dariusz Dudziak i przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Budzyniu Roman Schlabs.

- Turniej był bardzo udany. Była miła i sportowa atmosfera - jak na wielkich mistrzostwach. Myślimy, że to nie koniec. Panie chcą grać dalej i już mają pewne plany. Życzymy im dalszych sukcesów na imprezach gminnych i wielkopolskich - mówi Roman Schlabs.

Zdjęcia: Gminne Zrzeszenie LZS w Budzyniu

Turniej Halowej Piłki Nożnej Kobiet w Budzyniu: Panie zmierz...