Towarzystwo Miłośników Ziemi Chodzieskiej zostało docenione za swoją działalność (FOTO)

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Udostępnij:
Towarzystwo Miłośników Ziemi Chodzieskiej otrzymało nominację do nagrody głównej Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego. Doceniono je za liczne inicjatywy dla zachowania lokalnej historii oraz za pracę z młodzieżą

W dniu 3 grudnia w Poznaniu odbyło się uroczyste ogłoszenie nominacji do nagrody głównej Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego. W gronie pięciu wyróżnionych organizacji znalazło się Towarzystwo Miłośników Ziemi Chodzieskiej.

Nagrodę Główną otrzymało Leszczyńskie Towarzystwo Kulturalne. Towarzystwo Miłośników Ziemi Chodzieskiej zostało zaś docenione za pracę z młodzieżą i za liczne inicjatywy dla zachowania lokalnej historii - w tym za publikacje regionalne. Zgłoszenia do nagrody dokonał burmistrz Chodzieży Jacek Gursz.

Działalność TMZCh przybliżył zebranym przewodniczący kapituły dr Włodzimierz Łęcki. Na uroczystości stowarzyszenie reprezentowała delegacja w składzie: prezes Dariusz Sałata, Maria Zychla, Edmund Kaczmarek, przedstawicielki Zespołu Młodzieżowego Martyna Maćkowiak i Karolina Ławniczak oraz Dorota Marciniak.

Nie był to jedyny chodzieski akcent. W kategorii indywidualnej wśród nominowanych znalazł się Jerzy Tarkowski.

Wielkopolskie Towarzystwo Kulturalne jest organizacją pożytku publicznego, która za swój cel obrała promowanie inicjatyw na rzecz rozwoju Wielkopolski w nawiązaniu do jej dziedzictwa i kultury. WTK zrzesza przede wszystkim lokalne i regionalne stowarzyszenia społeczno-kulturalne.

Nagroda WTK przyznawana jest od roku 1970 i ma charakter honorowy. Może ją otrzymać osoba, zespół, organizacja lub instytucja. W przeszłości nominacje do niej otrzymywali również członkowie TMZCh.

Zdjęcia: Towarzystwo Miłośników Ziemi Chodzieskiej

Firmy mają problem. Dlaczego? Zobacz wyniki badania

Wideo

Dodaj ogłoszenie