Targowisko w Chodzieży znów jest czynne. Co można na nim kupić? [ZDJĘCIA]

Redakcja
W piątek 24 kwietnia 2020 r. przywrócony został handel na targowisku miejskim w Chodzieży. Na razie kupimy na nim jednak tylko żywność i rośliny

Na ten moment czekało nie tylko wielu mieszkańców, ale również wielu właścicieli okolicznych gospodarstw rolnych. W piątek 24 kwietnia 2020 r. ponownie otwarte zostało targowisko miejskie w Chodzieży.

Na razie funkcjonuje ono w ograniczonym zakresie. Będzie czynne jedynie w piątki, a kupimy na nim tylko żywność i rośliny. Zainteresowanie - jak zauważyliśmy - już od rana było jednak spore. Cieszyli się z tego oczywiście sprzedawcy, dla których zamknięcie targowiska oznaczało poważne kłopoty.

- Pod folią wszystko pięknie wyrosło, ale nie było tego gdzie sprzedać. Szkoda, że na razie można handlować jedynie w piątki, bo jestem z Chodzieży i przez lata stałam tu codziennie. Klienci zawsze byli - mówiła jedna ze sprzedających.

Właściciel innego stoiska przekonywał zaś:
- Burmistrz mówił w lokalnej telewizji, że targowisko trzeba było zamknąć bo było na nim tłoczno jak w markecie, a to stwarzało zagrożenie. Myślę, że mamy tu jednak dużo więcej przestrzeni niż w jakimkolwiek budynku.

Ogłaszając wznowienie działalności targowiska burmistrz Jacek Gursz zapowiedział, że Urząd Miejski będzie obserwował czy handlujący i kupujący przestrzegają obowiązujących ograniczeń. Jeśli tak będzie, zezwolenie na prowadzenie sprzedaży otrzymają również właściciele stoisk odzieżowych.

Targowisko w Chodzieży znów jest czynne. Co można na nim kup...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie