Sztafetowe biegi uliczne w Chodzieży: Wystartowało 39 sztafet [FOTO]

Michał Jurek, ANK
Sztafetowe biegi uliczne w Chodzieży: Wystartowało 39 sztafet [FOTO] Michał Jurek
To były emocje! Sztafetowe biegi uliczne w Chodzieży, które odbyły się 5 czerwca, pokazały, że mieszkańcy naszego powiatu kochają bieganie i rywalizację. Wystartowało 39 sztafet - reprezentacje szkół i grupy nieformalne

W czwartek 5 czerwca w Chodzieży odbyły Sztafetowe Biegi Uliczne dla dzieci i młodzieży. Organizatorami sportowej imprezy były Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na starcie stanęło 35 sztafet reprezentujących szkoły z całego powiatu. Zgłosiły się także 4 grupy nieformalne.

Emocji nie brakowało - zwłaszcza podczas biegu uczniów szkół podstawowych, którego dystans wynosił 490 m. W kategorii dziewcząt wystartowało 8 drużyn. Po zaciętej walce najlepsza okazała się sztafeta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży, która uzyskała czas 7:30. Chłopcy z chodzieskiej jedynki nie byli gorsi od dziewcząt i również zwyciężyli - przed Szkołą Podstawową z Margonina.

Następnie odbył się bieg młodzieży gimnazjalnej na dystansie 800 m. W kategorii dziewcząt bezapelacyjnie zwyciężyły zawodniczki z Szamocina. W kategorii chłopców tak jak przed rokiem zwyciężyło Miejskie Gimnazjum w Chodzieży.

Ostatnimi biegami były biegi szkól ponadgimnazjalnych i grup nieformalnych. W kategorii dziewcząt zwyciężyło LO z Chodzieży, natomiast w kategorii chłopców - ZSP Chodzież.

Puchary, dyplomy i nagrody wręczali zwycięzcom burmistrz Jacek Gursz i wójt Zbigniew Salwa. W imieniu starosty, puchary wręczył z-ca burmistrza Piotr Witkowski.

Skomentuj: Sztafetowe biegi uliczne w Chodzieży: Wystartowało 39 sztafet [FOTO]