Sztafeta Bike & Run odbyła się w Chodzieży. Świetna impreza biegowo-rowerowa

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Udostępnij:
Biegi i jazda rowerowa

W sobotę 2 października o godzinie 14:00 na liście startowej było 25-ciu biegaczy i 19-tu kolarzy. Zawodników, ich rodziny oraz kibiców przywitał wicestarosta Mariusz Witczuk oraz prezes Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego Łukasz Sędłak.

Obaj panowie podkreślili wyjątkową współpracę Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego i PCH_RUN, która z roku na rok przynosi nowe pomysły. Jednym z nich była pierwsza Sztafeta Rowerowo Biegowa.

Na podstawie regulaminu składy drużyn zostały wyłonione w drodze losowania, którego dokonała "sierotka Marysia" Aleksandra.

Do rywalizacji stanęło 19-ście drużyn w składach dwu, trzy osobowych. W każdej drużynie był jeden zawodnik, zawodniczka na rowerze i jeden lub dwóch biegaczy, biegaczek. W składach dwuosobowych rowerzyści mieli do pokonania trzy pętle po ok 5km każda, zawodnik biegnący tę samą pętlę musiał pokonać ją dwa razy. W składach trzyosobowych rowerzysta pokonywał pętlę trzy razy, zawodnicy biegli pętlę jednokrotnie.

Start zawodów (w załączonym filmiku) polegał na dobiegnięciu kolarza do swojego roweru oddalonego od linii startu o około 20-30 metrów, a później to już z "górki".

Mimo, że impreza miała charakter typowo rekreacyjny, "lajtowy" wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko. Rywalizacja i walka o pierwsze trzy miejsca była zacięta od startu do mety, a ostateczna klasyfikacja trzech pierwszych miejsc wygląda następująco:
I MIEJSCE
drużyna nr 16 w składzie Daria Kasztarynda, Grzegorz Nowaczyk
II MIEJSCE
drużyna nr 13 w składzie Katarzyna Łatyszew, Norbert Zodrow
III MIEJSCE
drużyna nr 8 w składzie Rafał Tomasiewicz, Maciej Kowalczyk

Pozdrower
SEBIX

Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

Wideo

Dodaj ogłoszenie