Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Chodzieży będzie leczyć bez bólu. Chce wdrożyć nowe procedury jego uśmierzania

ANK
- Chcemy zerwać ze stereotypem, że po operacji trzeba cierpieć - mówi dyrektor Szpitala Powiatowego w Chodzieży, Krzysztof Szplit. Placówka planuje wdrożyć nowe standardy uśmierzania bólu

Szpital Powiatowy im. Romana Drewsa w Chodzieży przygotowuje się do uruchomienia dwóch poradni przyszpitalnych: poradni rehabilitacyjnej i poradni leczenia bólu. Wyniki konkursu o kontrakty z NFZ mają zostać ogłoszone dopiero 20 sierpnia, ale dyrektor Krzysztof Szplit jest spokojny i wierzy, że postępowanie zakończy się dla naszego szpitala pomyślnie.

Poradnie będą zlokalizowane w budynku administracji i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozpoczną działalność na przełomie sierpnia i września.

Przeczytaj także:

- Szczególnie cieszy fakt, że ma szansę powstać u nas poradnia leczenia bólu. Będzie to zupełna nowość, a zarazem coś, co było potrzebne w naszym powiecie od dawna - ocenia dyrektor szpitala Krzysztof Szplit.

Ponadto w całym szpitalu wdrożone mają zostać procedury, zgodne z ideą akcji „Szpital bez bólu”. Jak tłumaczy dyrektor, chodzi o wprowadzenie nowych standardów uśmierzania bólu - w oparciu o ściślejszy kontakt pomiędzy lekarzem a pacjentem. Efektem ma być poprawa komfortu pacjentów.

- To nieprawda, że - jak mawiali niektórzy starzy chirurdzy - po operacji pacjent musi trochę pocierpieć. Chcemy walczyć z tym stereotypem. Są przecież nowoczesne leki, a nawet specjalny sprzęt do uśmierzania bólu - przekonuje dyrektor Krzysztof Szplit.

Dzięki środkom unijnym, chodzieski szpital wzbogacił się już o urządzenie do przeprowadzania zabiegów „zamrażających” lub „rozgrzewających” włókna nerwowe w celu zablokowania odczuwania bólu (zabiegi termalezji i kriolezji). Na początku sprzęt ma być stosowany na bloku operacyjnym przez anestezjologów. Z czasem powinni zacząć z niego korzystać również inni lekarze - na przykład ortopedzi.

Sprzęt, pomagający w zmniejszeniu odczuwania dolegliwości bólowych, dostępny będzie także w poradni rehabilitacyjnej.

- Mowa o takich urządzeniach jak laser czy magnetronik - mówi Krzysztof Szplit.

Warto dodać, że z obu poradni będą mogli korzystać nie tylko pacjenci szpitala, ale wszystkie osoby, które będą dysponowały stosownym skierowaniem od lekarza.

***

Zobacz też: Na czym polega leczenie dyskopatii?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto