Szkoła Tenisa Smecz z Chodzieży na turnieju Kettler Open w Pile [FOTO]

ANK
Uczniowie Szkoły Tenisa Smecz z Chodzieży reprezentowali nasz powiat na turnieju Kettler Open w Pile. Najlepiej wypadli w kategorii 11-12 lat

5 maja adepci Szkoły Tenisa SMECZ z Chodzieży reprezentowali nasz powiat na turnieju tenisowym KETTLER OPEN w Pile. Organizatorem tej imprezy był
Klub Tenisowy Mario, który zadbał o nagrody, poczęstunek i napoje dla wszystkich uczestników.

Młodzi tenisiści startowali w kilku kategoriach wiekowych: do 8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat oraz 13-16 lat.
- Głównym celem udziału była chęć zdobycia nowego doświadczenia, sprawdzenia własnych możliwości oraz zapoznania się z poziomem gry w tenisa w naszym regionie - mówi instruktor Piotr Doręgowski.

Turniej dla najmłodszych został rozegrany według formuły TENIS10 – nowego, międzynarodowego programu tenisowego, do którego realizacji przystąpiła chodzieska szkoła tenisa. W grupie do lat 8 bardzo dobrze spisała się Partycja Doręgowska która wywalczyła 4 miejsce, a w kategorii 9-10 lat Mikołaj Barańczak, który zajął 5 miejsce.

Do finału w grupie 11-12 lat dotarł Remigiusz Doręgowski, który zajął ostatecznie 2 miejsce. W tej samej grupie Radosław Jandy osiągnął półfinał, co pozwoliło mu zająć 3 miejsce.

W najstarszej kategorii 13-16 lat rywalizowali Antonina Piotrowska, Fryderyk Ossoliński oraz Mateusz Maćkiewicz, który bez problemu awansował do drugiej rundy, gdzie nieznacznie uległ Tomaszowi Dymkowi z Piły.
- Wszyscy uczestnicy wrócili z zawodów bardzo zadowoleni i zgodnie stwierdzili, że był to niezły sprawdzian przed zaplanowanymi na koniec maja w Chodzieży indywidualnymi mistrzostwami powiatu w tenisie ziemnym - relacjonuje Piotr Doręgowski.

Chodzież.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (67) 281 24 67