Szczęśliwy finał poszukiwań mężczyzny z Margonina.

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Poszukiwano mężczyznę z Margonina

We wtorek chodzieska Policja wspólnie ze Strażą Leśną z Podanina oraz Strażą Miejską z Margonina brała udział w akcji poszukiwawczej za 66-letnim mężczyzną. Ten, dzień wcześniej wyszedł ze szpitala w Chodzieży i nie powrócił do miejsca zamieszkania w gminie Margonin.

Szybka decyzja Policji

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia od rodziny zaginionego, natychmiast przystąpili do działania. Sprawdzono między innymi, okoliczne szpitale, publiczne środki transportu, drogi w powiecie. Powiadomiono sąsiadujące jednostki Policji. Sytuacja była o tyle poważna, że istniało zagrożenie dla życia i zdrowia mężczyzny. W tych dniach temperatura na zewnątrz oscylowała w okolicach -10°C.
Policjanci wraz strażnikami leśnymi, miejskimi oraz bliskimi zaginionego tyralierą przeczesywali kompleksy leśne w okolicach miejsca zamieszkania. W gotowości był już policyjny śmigłowiec.

Przeszedł 20 kilometrów.

Jak się po pewnym czasie okazało, 66-latek pojawił się w Białośliwiu. To miejscowość oddalona blisko 20 kilometrów od jego miejsca zamieszkania. Tamtejsi policjanci otrzymali informacje, że jakiś mężczyzna chodzi „od domu do domu”. Szybko go odszukali i zabrali na komisariat. Tam ustalono, że wyziębiony i zmarznięty mężczyzna to ten sam, którego poszukują chodziescy stróże prawa. 66-latek został otoczony opieką do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Zaginiony w rozmowie z policjantami powiedział, że wyszedł dzień wcześniej wieczorem do lasu i pewnym momencie stracił orientację w terenie. Tym sposobem całą noc szedł, aż doszedł do Białośliwia.
Mężczyzna miał dużo szczęścia, że nic mu się nie stało. Po przebadaniu został przekazany pod opiekę najbliższych.
Policja dziękuje wszystkim zainteresowanym za wsparcie i pomoc w akcji.
Źródło: KPP Chodzież

Rodzina serdecznie dziękuje.

Rodzina serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomagali w poszukiwaniach między innymi: Policjantom z Margonina i z Białośliwia, Straży Miejskiej z Margonina, Nadleśnictwu Podanin, sąsiadom Damianowi Szczepaniakowi, Maciejowi Lenarczykowi i pani Aleksandrze Kotwińskiej.

Bodnar nie może pełnić funkcji RPO

Wideo

Dodaj ogłoszenie